Sposoby na zdrowy styl życia

Wydawnictwo: G+J
9788377782026
poradniki
joly_fh

Maja Sablewska jest dziewczyną jak tysiące innych Polek. Wygląda jak one, ubiera się w tych samych co one sklepach. A jednak to ona przebojem wkroczyła do świata show-biznesu, który docenia jedynie największe osobowości. Czym się wyróżnia spośród tłumu? I dlaczego mówi się, że jest ikoną mody oraz wzorem do naśladowania? Nie waha się dzielić swoimi doświadczeniami i szczerze przyznaje, że szukając własnego stylu, popełniła wiele błędów. Napisała o tym w poradniku 10 sposobów na modę,, w którym podpowiada, co robić , żeby świetnie wyglądać. Dobry wygląd to jednak przede wszystkim dobre samopoczucie i akceptacja własnego ciała. Co zrobić, żeby mieć energię, zachować zdrowie i cieszyć się życiem? Jak uniknąć żywieniowych błędów i nie dać się zwieść fałszywej reklamie? Dowiesz się, gdy przeczytasz „10 sposobów na modę i zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej”.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: wydawnictwo G+J Gruner&Jahr

Lisek | 2013-11-22

Zacznę może od tego, że do Majki nie mam żadnych uprzedzeń. Lubię ją jako celebrytkę. Jest naturalna, prawdziwa, ot zwyczajna dziewczyna.

Dlatego też sięgnęłam po jej książkę i... zawiodłam się mocno.
70% to zdjęcia Maji - idiotyczne, np jak tuli ogórki, pije kawę, czy sok.

Pierwsze 30 stron jest reklamą kliniki dietetycznej Vimed i badania na nietolerancję pokarmową za jedyne 2600zł...

W treści, której w całej książce jest ze 20-30 stron dużymi literami nie ma nic. Nic, żadnych porad.
Przeczytamy, że podczas posiłku się nie pije, że im dłużej nie jesz cukru, tym bardziej nie masz na niego ochoty i, że produkty pełnoziarniste są zdrowe. Halo?! Nie pisze o tym każda gazeta typu "Pani Domu", czy "Claudia" za 2,99?

Dalej mamy jedyną wartościową część książki - 20 zdrowych przepisów na śniadania i obiadki dla jednej osoby. Niestety muszę nadmienić, że pięć z nich to kasza jaglana plus do wyboru: orzechy, suszone pomidory, oliwki, a kolejnych pięć dotyczy owsianki... Zostaje nam z...

lovebird | 2014-03-22

Żałuję, że nie poświęciłam chwili w księgarni, żeby dokładnie obejrzeć sobie książkę. Myślałam, że znajdę tu trochę porad na temat zdrowego odżywiania/stylu życia, ale mocno się zawiodłam. Ponad połowa książki, to zdjęcia Mai Sablewskiej. Tekstu jest stosunkowo niewiele, a jest to głównie reklama centrum medycznego. Kilka przepisów strasznie podobnych do siebie oraz głoszenie prawd, które może i kilka lat temu nie były tak oczywiste, jak dzisiaj (np. że mąka razowa jest zdrowsza od pszennej).
To chyba mój największy książkowy niewypał w całym życiu. 30 zł za taką książkę to zdecydowana przesada. Nie polecam.

Chiara | 2014-07-14
Przeczytana: 29 marca 2014

Pięknie ilustrowana książka:) Jednakże nic nie wnosząca, chociaż przepisy ciekawe. Strata czasu.

grejfrutoowa | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Maja Sablewska to menedżerka gwiazd, była jurorka programu X Factor, a także stylistka. W tym roku wyszła jej druga książka, którą wydało G+J. Tytuł nosi nazwę „Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej”.

Książka to typowy poradnik na temat odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Maja, która jest tu narratorką, opowiada na własnym przykładzie jak zmienia się ciało kobiety, która poddana jest dużemu stresowi i pracuje od rana do nocy. Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu to główna przyczyna nie tylko nadwagi, ale też złego samopoczucia. Poza tym Maja opowiada o dietach, które podejmowała, wymienia ich zalety i wady (głównie). Jednak w jej życiu nastąpił przełom – dzięki wizycie u dietetyka i ćwiczeniom z prywatnym trenerem odzyskała nie tylko figurę, ale też poczuła się świetnie. Tym właśnie chce się z nami podzielić, opowiadając swoją historię, przytaczając przykłady i dając przepisy na dania, które sama jada.

Książka jest napisana w sposób prosty, Maja zwraca się...

książek: 1933
Ciarolka | 2013-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2013

W ostatnich latach bardzo popularne stało się pisanie a następnie wydawanie książek przez gwiazdy, celebrytów czy, delikatnie mówiąc, osoby medialne: aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy... Nie wiem dlaczego mam jakieś dziwne uprzedzenie do ich książek, których tematyka często nie jest w ogóle związana z wykonywanym przez nich zawodem. Jednak z racji tego, że bardzo lubię poradniki związane ze zdrowym trybem życia i racjonalnym odżywianiem, jeśli tylko mam okazję, sięgam po nie.

Zresztą Maja Sablewska znana jest przede wszystkim z bycia menedżerką Dody i Edyty Górniak i jurorką "X Factora", więc stwierdziłam, że z racji swojej pracy na pewno ma jakieś pojęcie o tym, co pisze.
Autorka zaczęła poradnik od swojej historii żywieniowej, która przez wiele lat była dosyć burzliwa. Maja testowała różnego rodzaju diety cud, które nie przynosiły żadnych korzystnych efektów, wręcz przeciwnie - osłabiły jej zdrowie. Zanim zrozumiała, że najlepsze jest racjonalne żywienie, jedzenie normalnych,...

myszqus | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 16 października 2013

Do książki zajrzałam ponieważ leżała u mojej mamy na toaletce. Mówię sobie - a co tam jak już jest to przejrzę. Jeśli chodzi o samą ilość treści jest bardzo słabo - więcej tutaj ilustracji, zdjęć, jakiś wielkich ala notatek ze "złotymi myślami" niż tekstu. Zapoznanie się się z tą pozycją zajęło mi godzinkę. Niestety nie jestem zwolenniczką mega zdrowego odżywiania dlatego niektóre wręcz fanatyczne uwagi odnośnie "zielonego" stylu życia Maji kompletnie do mnie nie przemawiają. Sądzę również że nie jest to postać która powinna być autorytetem akurat w tych sprawach (czy mi się wydaje czy twarz autorki nie jest wcale do końca taka 100% organic?). No cóż książka po prostu nie dla mnie, moja mama zresztą też nie była zachwycona.

Renata | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Czyta się jednym tchem, niczym kolorowe czasopismo, język i stylistyka ta sama. Maja Sablewska jest kolejną osobą, która postanowiła podzielić się z innymi swoim sposobem na zdrową dietę, a przy okazji pokazać się na zdjęciach w rozmaitych pozach z warzywami.
W samej treści nie ma wiele kontrowersji, ani odkrywczych rad. Autorka dosyć mocno ograniczyła jednak swój jadłospis, dlatego nie jest to książka dla osób, które dopiero zaczynają drogę ze zdrową żywnością. Nie czarujmy się, przeciętniaki nie jedzą i na pewno nie będą nagle jadły karczochów, alg i orzeszków pinii. Mimo to myślę, że każdy znajdzie tam jakąś wartościową wskazówkę. A książka może być inspirująca nie tylko w kwestii jedzenia...

Natalia | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Bardzo słaba pozycja. Nie nazwałabym tego nawet książką czy poradnikiem. Zresztą, nie ma tam za dużo do czytania. To bardziej album ze zdjęciami. Styl i składnia Mai również pozostawiają wiele do życzenia. Sam tekst to nic odkrywczego. Uważam, że średnio rozgarniety licealista mógłby takie dzieło napisać. Doczytałam do końca w sumie tylko dlatego, że to pozycja na jakieś 1,5 godziny.

CosSzykownego | 2013-11-05

Sposoby na zdrowy styl życia Mai Sablewskiej - jest poprawnym poradnikiem o zdrowym stylu życia. Na własnym przykładzie opisuje swoje przeżycia w tym temacie. Zasada "zamień białe na zielone" bardzo mi sę spodobała i staram sie ją wcielić w życie:)
Poradnik jest napisany dość prostym językiem - autorka zwarca się do czytelnika jak do dobrej koleżanki/kolegi.
Mimo wszystko czuję niedosyt -liczyłam na o wiele wiecej treści - a same zdjęcia Majki choć piękne- były już dla mnie zbyt nudne.
Powinno byc więcej treści- wiecej przepisów, wiecej ciekawostek - mniej twarzy autorki na kazdej kartce;)

skrytka_kulturalna | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 listopada 2013

Bez szału. Autorka opisuje swoje sposoby na zdrowie i dietę, wypracowane przez lata różnych doświadczeń i badań. Bardzo subiektywne, a tym samym mało wartościowe dla czytelnika (bo nie każdy np. źle trawi mięso). Dużo zdjęć, mało treści, nic odkrywczego. Plus - promocja mojej ulubionej kaszy jaglanej!