Oczy mojego kochanka

Tłumaczenie: Anna Horikoshi
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zmysłowa seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Beddotaimu aizu
joly_fh

Mroczne strony namiętności Debiut z 1985 roku uczynił z Eimi Yamady jedną z najważniejszych współczesnych japońskich pisarek. Krytycy okrzyknęli ją głosem pokolenia X, porównując jej prozę z kultowymi książkami Breta Eastona Ellisa i Douglasa Couplanda. Oczy mojego kochanka to zbiór trzech opowiadań o mrocznych stronach namiętności. Kimu wplątuje się w sadomasochistyczny romans z...

Mroczne strony namiętności

Debiut z 1985 roku uczynił z Eimi Yamady jedną z najważniejszych współczesnych japońskich pisarek. Krytycy okrzyknęli ją głosem pokolenia X, porównując jej prozę z kultowymi książkami Breta Eastona Ellisa i Douglasa Couplanda. Oczy mojego kochanka to zbiór trzech opowiadań o mrocznych stronach namiętności. Kimu wplątuje się w sadomasochistyczny romans z afroamerykańskim dezerterem, Ruiko popada w obsesję na punkcie palców czarnoskórego jazzmana, Coco próbuje zaskarbić sobie przychylność jedenastoletniego syna swojego kochanka. Te trzy Japonki dla miłości nie cofną się przed żadnym poniżeniem. To proza naturalistycznych opisów seksu, przeciwny biegun romansów spod znaku „żyli długo i szczęśliwie". Eimi Yamada po mistrzowsku chwyta czytelników w sieć zdrady, podstępu, kary i przebaczenia.

źródło opisu: W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

Melanka | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Opowiadanie "Oczy mojego kochanka" nie spodobało mi się i nie bardzo zrozumiałam jego przekaz. Nie wiele dowiadujemy się o bohaterach..ot kopulują prawie przez całe 65 stron. Kolejne "Igraszki palców" - jak na mój gust "wykręcone" i "Kręgosłup Jessego" obraz budowania nowego związku kobiety i mężczyzny z 11 letnim synem - są naprawdę dobre. Ogólnie, momentami ciut za dużo naturalizmu, który może wręcz budzić niesmak.

Aksamitt | 2014-03-17

Nie jest to książka dla lubiących historie romantyczne bo trzeba się tu zderzyć z rzeczywistością, która najczęściej dotyka kochanków, z bezwzględnością jaką obchodzi się człowiek wobec człowieka nawet jeśli kocha.
Trzy opowieści o kobietach, ich związkach, seksualnych doznaniach, balansowaniu miłości z podporządkowaniem czy momentami z upokorzeniem ze strony kochanka.
Miłość ze swoimi odcieniami. To co dla jednych jest godnym uwagi, wspaniałym uczuciem przez innych bezlitośnie moze być potraktowane jedynie jako przyzwoleniem na poniżenie.

Grzegorz Ryld | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Książka przyjemna na chwilę relaksu, łatwa lektura. Trzy opowiadania o trzech kobietach. Pierwsze i trzecie bardziej dotyczy stanu psychicznego kobiety niż ich seksualności. Drugie opowiadanie najciekawsze, jeżeli chodzi o seksualność, psychikę i doświadczenia kobiety. Polecam jako lekturę na oderwanie się od cięższych i trudniejszych rzeczy.

Blanka Dżugaj | 2015-11-01
Przeczytana: 20 września 2015

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji:

ankuku | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

"A więc miłość to nie jest jakiś grom z jasnego nieba ani nawet przyspieszone bicie serca, ale to, że płacze na myśl, iż mogłaby go stracić."

Piotr | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Jeżeli ktoś szuka w tej książce wyuzdanych opisów scen seksu to się zawiedzie, od razu mówię na wstępie. Książka jest o relacjach między kobietami a mężczyznami, a seks chociaż ważny dla bohaterów jest tylko tłem w tych historiach. Ciekawie się czyta.

Ata77 | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Mocno kiepściutko. Trzy novele o "miłości i poświęceniu". Może ta ostatnia trzecia zasługuje na to określenie, dwie pierwsze to nic innego jak opisy upodlenia kobiety w imię "miłości". Książka z gatunku PIZ- przeczytam i zapomnę. Nie polecam.

Monika Zaremba | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Zaskoczyla mnie ta ksiazka w 100% . Sa to 3 opowiadania w kazdym inna relacja kobiet do mezczyzn. Kazda uzalezniona I ulegla w inny sposob . Oprocz tego pokazane rela je miedzy ludzmi nie tylko glownymi bohaterami danej powiesciw. Czasem wulgarna ,ale nie w slowami, a scenami. Polecam kazdejj kobiecie

Chinatsu | 2017-02-23
Książki Czytamy | 2017-02-19