Pandora Hearts: tom 5

Cykl: Pandora Hearts (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Pandora Hearts 5
komiksy
raven

Alice była świadkiem tragedii, która wydarzyła się sto lat wcześniej. Coś sprawiło, że zdecydowała się, wymazać wszystkie swoje wspomnienia. Zupełnie jakby był to jedyny sposób, by ocalić samą siebie.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

adusia98 | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

Najlepsza książka pod słońcem. Mam nadzieję że kolejne tomy będą tak świetne jak poprzednie. ♥

Morana | 2013-06-08

Są w naszym świecie osoby, które nie tolerują osób emo i tych ubrany w sposób gotycki, a mimo to lubią mrok. Do takich należę właśnie ja i może dlatego moje upodobania przyciągnęły mnie do mangi Pandora Hearts. Tak, właśnie w tym tomie przypomniało mi się, dlaczego w ogóle lubię ten tytuł.

Alice była świadkiem tragedii, która wydarzyła się sto lat wcześniej. Coś sprawiło, że zdecydowała się wymazać wszystkie swoje wspomnienia. Zupełnie, jakby był to jedyny sposób, by ocalić samą siebie.

Sam opis wskazuje na to, że główne skrzypce będzie grała historia Alice - a właściwie jej wspomnienia. Oz zanurza się w trym fragmencie z życia dziewczyny odkrywając coraz to nowsze tajemnice, których sam nie jest w stanie pojąć. Jego przyjaciel, Gil zostaje razem z tajemniczym mężczyzną podobnym poniekąd do Oza.

Autorka doskonale przedstawiła sferę uczuciową bohaterów - a szczególności Oza, który jest wręcz przytłoczony smutkiem, widząc to, co przytrafiło się Alice. W pewnym momencie nawet ja...

Janmax | 2015-07-04
Na półkach: Przeczytane, Mangi, #2015
Przeczytana: 04 lipca 2015

Cóż Miałem wysokie oczekiwania do tak popularnej Mangi,
W tym tomie akcja stoi w miejscu, jest pełno wstawek komediowych,
a całościowo wydaje się nudnawa, nie wiem może jestem za stary.
Na plus ciekawa okładka w formie gazety.

Kosz_z_Książkami | 2017-08-15

Po zachwycie w jaki wprawiły mnie pierwsze tomy Księgi Vanitasa nie miałam większego wyboru jak sięgnąć po poprzednią serię autorstwa Jun Mochizuki. I choć już kiedyś sięgałam po Pandora Hearts nie potrafiłam wciągnąć się w historię chłopca, którego grzechem było samo jego istnienie i porzuciłam ten tytuł po zaledwie dwóch pierwszych tomach. Czy ponowne podejście do tego tytułu zmieniło coś w mojej pierwotnej ocenie i dostrzegłam to, co sprawiło iż zyskał on tak wielu fanów na całym świecie? Zapraszam do świata inspirowanego Alicją w Krainie Czarów i poszukiwań odpowiedzi na pytanie czym zawinił światu główny bohater historii. Przedstawiam dwudziesto-cztero tomową serię Pandora Hearts.

Oz Vessalius – piętnastoletni potomek jednego z czterech wpływowych rodów władających krajem, właśnie wchodzi w dorosłe życie, towarzyszy temu symboliczna uroczystość zwana Ceremonią Pełnoletności. Niestety, jak to w historiach bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planami, a wydarzenie zostaje...

CzytanieweKrwi | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, Mangi