Botticelli. Artysta i dzieło

Botticelli
sztuka, malarstwo, renesans, Botticelli
sztuka
Agnieczka

Ujmujący wdzięk, elegancja i upodobanie do ornamentyki, charakteryzujące dzieła Botticellego, wyznaczały nie tylko nowy styl w malarstwie końca XV wieku, ale na stałe wpisały się w historię sztuki. Działalność artystyczna malarza była ściśle związana z życiem Florencji – bogatego, kupieckiego miasta, nad którym dominowała charyzmatyczna osobowość Wawrzyńca Wspaniałego. To tu Botticelli tworzył przejmujące kompozycje o tematyce religijnej oraz słynne alegorie mitologiczne, które stały się powszechnie rozpoznawalnymi „ikonami” epoki renesansu.

źródło opisu: Arkady, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lilith | 2016-01-17
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016

Książka napisana w mało przystępny sposób. Według mnie sam układ tekstu i zdjęć też nie ułatwia czytania. Jest wiele lepszych wydań o artystach i ich dziełach.

Agnieczka | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, sztuka