Świnka. Matriarchat

Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Ag2S

Dwa słynne słuchowiska radiowe Marcina Wolskiego, znane jeszcze z audycji „60 minut na godzinę”. "Świnka" opiera się na pomyśle transplantacji mózgów ludzkich do ciał zwiezrat. Pomysł iście karkołomny, ale dający autorowi znanemu z ciętego humoru możliwość nieskrępowanej zabawy i zbudowania iście makiavelicznej intrygi. Oto mózg znanego naukowca, speca transplantologii, zostaje przez...

"Świnka" opiera się na pomyśle transplantacji mózgów ludzkich do ciał zwiezrat. Pomysł iście karkołomny, ale dający autorowi znanemu z ciętego humoru możliwość nieskrępowanej zabawy i zbudowania iście makiavelicznej intrygi. Oto mózg znanego naukowca, speca transplantologii, zostaje przez zazdrosnego rywala podstępnie przeniesiony w cielsko... świni.

"Matriarchat" powstał kilka lat przez "Seksmisją" Machulskiego i niewątpliwie scenariusz tego kultowego filmu dużo skorzystał z noweli Wolskiego. Świat przyszłości, po katastrofie, opanowany przez feministki, mężczyźni zepchnięci do rezerwatów. Pełna nagłych zwrotów akcji nowela, iskrząca od zabawnych sytuacji, wykorzystujących wojnę płci.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/

MałySuseł | 2018-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Pozycje typowa dla Wolskiego, choć z uwagi na radiowy rodowód nieco odmienne, mniej złożone.

książek: 2019
Efemeryda | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Dwie satyryczno - humorystyczne przypowieści o ludzkiej zachłanności i odwiecznej wojnie płci. Słuchałam przed laty w odcinkach w formie słuchowisk radiowych, a i teraz odsłuchałam z nie mniejszą przyjemnością oraz rozdziawiona w błogim uśmiechu paszczęką.
Słuchowiska pełne nadal celnych i aktualnych obserwacji.

| 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016