Zgłosuj na książki roku 2017

Świnka. Matriarchat

Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Ag2S

Dwa słynne słuchowiska radiowe Marcina Wolskiego, znane jeszcze z audycji „60 minut na godzinę”. "Świnka" opiera się na pomyśle transplantacji mózgów ludzkich do ciał zwiezrat. Pomysł iście karkołomny, ale dający autorowi znanemu z ciętego humoru możliwość nieskrępowanej zabawy i zbudowania iście makiavelicznej intrygi. Oto mózg znanego naukowca, speca transplantologii, zostaje przez...

"Świnka" opiera się na pomyśle transplantacji mózgów ludzkich do ciał zwiezrat. Pomysł iście karkołomny, ale dający autorowi znanemu z ciętego humoru możliwość nieskrępowanej zabawy i zbudowania iście makiavelicznej intrygi. Oto mózg znanego naukowca, speca transplantologii, zostaje przez zazdrosnego rywala podstępnie przeniesiony w cielsko... świni.

"Matriarchat" powstał kilka lat przez "Seksmisją" Machulskiego i niewątpliwie scenariusz tego kultowego filmu dużo skorzystał z noweli Wolskiego. Świat przyszłości, po katastrofie, opanowany przez feministki, mężczyźni zepchnięci do rezerwatów. Pełna nagłych zwrotów akcji nowela, iskrząca od zabawnych sytuacji, wykorzystujących wojnę płci.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/