E-mailowy savoir-vivre

Wydawnictwo: Rebis
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
e-mail, netykieta, internet
poradniki

Książka prezentuje sposoby radzenia sobie z nadmiarem e-maili, reguły postępowania z załącznikami, zasady korzystania z poczty elektronicznej przez dzieci, metody rozpoznawania e-mailowych fałszywek i maili zawierających wirusy. Obok anegdoty o najbardziej żenujących e-wypadkach słynnych ludzi i zwykłych internautów.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

książek: 1941
Luna | 2014-04-06
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Książka wydana kilkanaście lat temu, więc niektóre informacje to już przeżytek... może kiedyś warte były zawarcia w książce, ale obecnie są naprawdę oczywiste.
Autorka pisze o podstawowych i oczywistych sprawach, nie poruszyła natomiast interesujących mnie tematów, jedynie po niektórych się prześlizgnęła powierzchownie.
Czyta się szybko, nie zaprzeczę, ale nie jestem zadowolona z lektury tej książki, nie wniosła wiele nowego do mojej wiedzy, na co liczyłam (jak otwierać maile? ktoś widzi, że odczytane lub nie? nie dodawać dużych załączników? litości!).

Przykładowe tematy, na które bym chętnie poczytała: korespondencja między osobami o różnych pozycjach społecznych, zwłaszcza przy dużej różnicy wieku i przy tym, że ta starsza osoba na pewno zwróci uwagę na konwenanse; kondolencje przez maila, kiedy nie ma innej opcji ich wyrażenia i co, jeśli osoba dotknięta stratą ciągnie temat (a nie wiemy już, co odpisać, by nie brzmiało banalnie), ogólnie kontaktowanie się z osobami...

Mika | 2016-05-11
litpawel | 2015-07-30