To wszystko pyszne

Tłumaczenie: Ewa Jasińska-Jastrun
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
joly_fh

Jedzą wszyscy. Rano, w południe, wieczorem. Przez całe życie. I to na całym świecie. Jedzenie to dla nas wielka przyjemność! Ale czasami przysparza też zmartwień. Kto? Co? I kto? Kogo? Je! Co uważamy za obrzydliwe? Kiedy i gdzie jedzenie sprawia nam ogromną przyjemność? Dlaczego dzieci na całym świecie uwielbiają cukierki? Skąd się wzięły zasady zachowania przy stole i dlaczego są inne w...

Jedzą wszyscy.
Rano, w południe, wieczorem.
Przez całe życie.
I to na całym świecie.
Jedzenie to dla nas wielka przyjemność!
Ale czasami przysparza też zmartwień.
Kto? Co? I kto? Kogo? Je! Co uważamy za obrzydliwe? Kiedy i gdzie jedzenie sprawia nam ogromną przyjemność? Dlaczego dzieci na całym świecie uwielbiają cukierki? Skąd się wzięły zasady zachowania przy stole i dlaczego są inne w różnych krajach?
Wszystkiego dowiecie się z tej książki. Będzie bardzo smacznie, wręcz pysznie!

źródło opisu: Czarna Owieczka, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowieczka.pl/

Maluszkowe Inspiracje | 2013-11-22
Przeczytana: 20 listopada 2013

Z tą książką na pewno nie będziecie się nudzić. Zaskakuje praktycznie na każdej stronie :-)
Czym? Dowcipem, rysunkami, ciekawostkami (mnóstwem ciekawostek!) ...
Wydawnictwo Czarna Owieczka serwuje nam tu prawdziwą ucztę :-)

Dowiemy się np. jakie zwyczaje żywieniowe są typowe dla poszczególnych krajów (prawdziwa kulinarna podróż), co, kiedy i w jaki sposób jemy, a nawet w czym gustują zwierzęta :-)
Poznamy bliżej nasze kubki smakowe i kilka ciekawostek o słodyczach.
Autorki Alexandra Maxeiner i Anke Kuhl najwyraźniej nie boją się kontrowersyjnych ani niewygodnych tematów - tabu w tej książce nie istnieje :-)
Ogromny plus dla nich za otwartość, szczerość i bezpośredniość!

Treść na pewno nie jest tu "przesłodzona" ani "lukrowana" (choć to tematyka żywieniowa :-)).

Znalazło się tu także miejsce na rozważania o tym, że jedzenie czasami nie sprawia przyjemności i nikogo nie wolno do niego zmuszać.
Poczytamy też co nieco o "wstydliwych reakcjach" organizmu na niektóre potrawy...

Marcysia Nawracaj | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2017