onkologia
zdrowie, medycyna
slodkadziecinka

Na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swego życia co czwarty Polak, a co piąty z tego powodu umrze. Onkologia powinna być zatem jedną z głównych dziedzin klinicznych nauczanych na studiach medycznych. Tymczasem wskaźniki śmiertelności dla wielu nowotworów złośliwych są znacznie wyższe w Polsce niż w Europie Zachodniej. Aby zmienić ten stan rzeczy, potrzeba skoordynowanych działań, które poprawią świadomość zdrowotną przeciętnego Polaka, usprawnią organizację opieki zdrowotnej, a lekarzom umożliwią zdobycie rzetelnej wiedzy z zakresu tej dziedziny — zarówno w czasie studiów, jak i w okresie podyplomowym. Wyrażamy nadzieję, że właśnie trzecie wydanie Onkologii, które oddajemy w Państwa ręce, będzie dobrze służyć realizacji tych celów. Dzięki współpracy licznego, rozszerzonego grona autorów z wielu ośrodków udało się stworzyć podręcznik akademicki, który zyskał uznanie studentów i lekarzy. W niniejszym wydaniu zmieniono szatę graficzną, uaktualniono poszczególne rozdziały, wzbogacając jednocześnie treść o kilka nowych, całość uzupełniono indeksem haseł.
Publikacja została dofinansowana z budżetu edukacyjnego Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

źródło opisu: Via Medica, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie