Sztuka i polityka. Funkcje propagandowe sztuki w epoce Wazów 1587-1668

Seria: Idee i sztuka. Studia z dziejów sztuki i doktryn artystycznych
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Elevander | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Praca poświęcona jest sztuce epoki wazowskiej, szczególnie jej propagandowemu znaczeniu. Autor omawia szczegółowo różne przykłady propagandy począwszy od druków ulotnych, medali aż po wybitne dzieło, jakim jest Kolumna Zygmunta. Wyraźnie uwypuklony został związek dzieł tworzonych z inicjatywy władców dzieł z polityką międzynarodową oraz wewnętrzną. Przedstawione zostały także propagandowe działania polskich magnatów. Praca wzbogacona jest o obszerny zestaw ilustracji ukazujący omawiane dzieła sztuki.

Tomasz Babnis

Pina | 2017-08-22