Ponure raje Janusza A. Zajdla

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anatomia Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdański Klub Fantastyki
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
1505845X
Spacerolog

Na łamach Anatomii Fantastyki pojawiały się prace magisterskie, zbiory szkiców i esejów krytycznoliterackich, a nawet leksykon filmowy – brakowało już tylko doktoratu. I wreszcie w roku 2000 doczekaliśmy się publikacji powstałej na bazie rozprawy doktorskiej Leszka Będkowskiego. „Ponure raje Janusza A. Zajdla” poświęcone były twórczości najznakomitszego przed- stawiciela polskiej fantastyki socjologicznej, a zwłaszcza wizjom społeczeństw totalitarnych w niej zawartych.
Zawartość:
Wstęp

I. Tradycje fantastyki socjologicznej w powojennej polskiej prozie science fiction 1945-1985

II. Zajdlowskie wizje społeczeństw zniewolonych

Summary

źródło opisu: http://gkf.org.pl/index.php/anatomia-fantastyki-10/

źródło okładki: http://gkf.org.pl/wp-content/uploads/2012/03/AF10.jpg

Kruszynka | 2014-11-14

Ciekawa praca dotycząca bardzo dobrego pisarza. Widać, że pisał ją wielki fan, choć nie brak oczywiście rzetelności w analizie badawczej.

Aleksander | 2013-11-24
Przeczytana: grudzień 2013