Złodzieje Planet

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
The Planet Thieves
Lukasz

Dwie cywilizacje. Jedna planeta. I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej! Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS „Egipt”, by zaliczyć odpowiednią liczbę wylatanych w kosmosie godzin. Jednak wszystko się zmienia, kiedy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od...

Dwie cywilizacje.
Jedna planeta.
I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej!

Jednak wszystko się zmienia, kiedy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi.

Ponieważ kapitan i część załogi giną, a pozostali odnoszą rany bądź trafiają do niewoli, tylko kadeci mogą ostrzec ZDK. Wkrótce okazuje się, że muszą działać szybko, bo odkrywają, dlaczego Tremiści zajęli właśnie ich okręt – przewozi on broń zdolną zmienić bieg wojny.

Mason musi poprowadzić kadetów, by w śmiałej akcji odzyskać „Egipt”, uratować ocalałych i odebrać Tremistom broń, zanim będzie za późno.

źródło opisu: Drageus Publishing House 2013

źródło okładki: Drageus Publishing House 2013

grynias | 2019-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Typowo młodzieżowa powieść. Lekka i przyjemnie się czyta. Niestety lubię bardziej konkretne historie. Mogę polecić tym co szukają mało angażującej powieści.

Łukasz Bielecki | 2018-06-21

Przeczytana przypadkowo. Nie wiedziałem , że to literatura młodzieżowa, ale nawet od takiej wymagałbym choć odrobinę więcej. Rzadko po książkach mam poczucie zmarnowanego czasu, tu niestety tak miałem.

Jarek | 2017-01-19

Odsłuchane, dzięki Legimi. Dobra, ale ... jakaś taka jakby dla młodzieży.

Keenyah | 2016-04-20
Przeczytana: 2016 rok

Jakby na to nie spojrzeć jest to literatura młodzieżowa, co po raz kolejny wcale mi nie przeszkadza, bo książka wciąga od początku do końca. Sięgam po pozycje dla młodzieży i czasem boję się, że będzie to książka dla której jestem już "za stara" i będę się czuła jakbym czytała opowiastki dla maluchów. W tym przypadku jest całkowicie inaczej. Mimo, że główny bohater ma lat dwanaście, to odebrałam go jakby miał około lat szesnastu (a sama mam prawie trzydziestkę ;) )... Może to zabieg celowy, który miał nas wszystkich uświadomić, że w razie jakichkolwiek kłopotów nawet nastolatki potrafią zachowywać się jak przystało - w każdym razie nie raziło mnie to, że dzieciaki zachowują się doroślej - wręcz polubiłam Masona, Merrin i resztę kadetów z ZDK.
P.S. na końcu odniosłam wrażenie, że może będzie kolejna część - ale to chyba tylko chęć przekonania się, co będzie dalej :)

Moweina | 2015-09-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Takiego natłoku wygodnych zwrotów akcji i dopasowanych pod bohaterów wydarzeń jeszcze nie czytałam. Jestem w stanie wybaczyć te zdarzenia które doprowadzają do tego, że młodsi stają się bohaterami, ratując przy tym cały świat, podczas gdy dorośli posłusznie usuwają się w kąt i robi się z nich idiotów. To powieść młodzieżowa, więc młodzież powinna zostać obstawiona jako główni bohaterowie. Jednak liczba innych potknięć, nielogicznych zachowań i głupot jest tak duża, że nie da się koło tego przejść obojętnie. Jasne, to książka dla młodzieży, więc nie powinnam oczekiwać lektury nadto wybitnej. Nie jest także nigdzie powiedziane, że skoro to sci-fi to musi być pełna pojęć naukowych i skomplikowanych opisów. Taka masa błędów jest jednak niedopuszczalna, nawet jak na młodzieżówkę.

Autor najpierw kładzie bohaterom kłody pod nogi przy każdej możliwej okazji, a potem wstawia wygodne rozwiązanie kłopotów, wzięte chyba tylko z kaprysu. Tak przez całą książkę, to nie jest jednorazowa gafa....

Paweł | 2015-08-01
Na półkach: Przeczytane, Wersja audio
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Po przeczytaniu Złodziei planet przerzucę się chyba z powrotem na lekturę s/f. Powieść rewelacyjna, postacie niezwykle wyraziste, zmienne tempo akcji i w końcu jak na dobre s/f przystało - brnięcie w nieznane. Jedyne co mnie drażniło przy słuchaniu (za co odjąłem 2 gwiazdki w ocenie), to zbyt ludzki charakter sztucznej inteligencji sterującej Egiptem. Rzucało się też w oczy to, że tak młodzi ludzie zostali bohaterami i żaden z nich nie spanikował, nie załamał się ani nie rozpłakał podczas całej tej przygody. Poza tym świetnie napisana książka, z zakończeniem, które może wskazywać, że będzie ciąg dalszy.

jerzy | 2014-10-03
Przeczytana: 27 września 2014

Lekka opowieść dla młodzieży.

(http://wcieniuksiazek.blogspot.com)

Mason, razem ze swoją siostrą i przyjaciółką przebywa w kosmosie na statku SS "Egipt". Musi wylatać odpowiednią ilość godzin aby móc kontynuować swoją naukę.
Jednak od początku pobytu na statku coś idzie nie tak. Zaczyna się od niewinnego żartu, który nie udaje się z powodu ogłoszenia kodu czerwonego - stanu największego zagrożenia.
Na statek napadają Tremisci, toczący wojnę z ludźmi. Wojna ta wybuchła, bo te dwa gatunki chciały zająć tą samą planetę, a jednocześnie nie chciały się nią dzielić.
Zaczyna się wyścig o to, kto ukradnie planetę jako pierwszy.

To już moja druga książka Dana Krokosa i muszę przyznać, że jestem nią bardzo miło zaskoczona. Pierwszą jego powieścią, jaką miałam szansę przeczytać była "Obca pamięć". Jak już pisałam w tamtej recenzji książka była przeciętna. Nie zauroczyła mnie ani nie zachwyciła.
Jednak "Złodzieje planet" to zupełnie co innego. Może tytuł (w odróżnieniu od "Obcej pamięci") wydaje się...

kris81CK | 2014-05-20
Przeczytana: maj 2014

Przygodę z twórczością Dana Krokosa rozpocząłem właśnie od tej książki i uważam, że jest lepsza od jego debiutanckiej powieści "Obca pamięć". Pomimo zaczerpnięcia kilku pomysłów z podobnych dzieł tego gatunku (w tym kultowych seriali s-f) w mojej ocenie "Złodzieje planet" to pozycja dość ciekawa dla fana gatunku (głównie dzięki tempu i kilku nieoczekiwanym zwrotom akcji). Czekam na kolejne części z nadzieją, iż każda z nich będzie coraz lepsza.

Czytnik | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2014, Legimi
Przeczytana: 25 marca 2014

Prosta i naiwna historia dla młodzieży, której jedyną zaletą jest dynamiczna akcja. Wszystko dokoła niej jest kanciaste i przewidywalne. Nie odnajdziemy tutaj ani ciekawego świata, ani złożonej historii.