Dostojewski
klasyka
Cirmus

Połzunkow; Słaboje Sierdce; Czużaja Żena i Muż pod Krawatiu; Malenkij Gieroj; Diadiuszkin Son; Skwiernyj Aniegdot; Krokodił

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046601/fio...»

Grzegorz Żarnowiecki | 2015-01-19
Przeczytana: 07 marca 2000

Dzieła Dostojewskiego są zwykle w tonacji listopadowej nocy. A tu mamy wyjątek. Czyta się tę kuriozalną historię z rozbawieniem. Pamiętam jeszcze z czasów komuny świetny Teatr telewizji oparty na tej powieści. Poszukuję nagrania na VHS bezskutecznie. Przeczytać polecam gdyż pisarstwo przednie, historia wymyślona ale prawdopodobna a finał tragikomiczny. Duże podobieństwo z dziełami Gogola. Treści nie opisuję. Uwierzcie Państwo miłośnikowi Dostojewskiego - to dobra rzecz.

Cirmus | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Bardzo ciekawy zbiór krótkich utworów Dostojewskiego. Polecam! Dla koneserów pozycja obowiązkowa!

książek: 2009
Mirek Szulc | 2017-09-03