Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje - XXX wieków historii

Tłumaczenie: Jan M. Fijor
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Jewish History, Jewish Religion: The Weight of Three Thousand Years
żydzi, syjonizm, talmud, tora, judaizm,
literatura faktu
--- szechter

Zamiarem niniejszej książki jest poruszenie środowisk żydowskich poprzez uświadomienie im błędów, jakie popełniali i popełniają w stosunku do nie-Żydów. Wiele z nich, jak twierdzi autor, ma swoje źródło w żydowskiej religii - i to jest głównym tematem tej książki.

Konkwistadorrr | 2019-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Po pierwsze jest to książka bardzo krytyczna (ale sama prawda) ogólnie rzecz pisząc wobec Żydów (religia, polityka państwa Izrael. Kolejność nie jest przypadkowa). Po drugie (dla mnie najważniejsze) napisał ją Żyd. Podobnie jak w przypadku Finkelsteina (nazwisko mówi samo za siebie jaka to narodowość haha) autora głośnego "Przedsiębiorstwa holokaust" p. Szahak również miał i ma p...bane od swoich ziomków czyli Żydów. Za co? No oczywiście, za prawdę!
Autor zarysowuje krótki, ogólny rys historyczny. Etapy judaizmu, jak się to rozwijało, jak zmieniało w czasie. Nie będę tu tego streszczał, od tego jest ta książka. Uważam, że bardzo wartościowa i podkreślę to ponownie - napisana przez "swojego". Temat bardzo ważny (nie tylko dziś, ale obecnie szczególnie). Politycznie niepoprawna. Pewnie! Swoją drogą czy to się kiedyś zmieni jeżeli chodzi o żydowskie towarzystwo haha?
Po przeczytaniu "Żydowskich dziejów i religii" I. Szahaka nasunął mi się taki trochę żartobliwy wniosek. Pan Jezus...