Na czarną godzinę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesna proza polska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
proza współczesna
literatura piękna
bgrzeniewska

Szef kuchni ekskluzywnej warszawskiej restauracji zakochuje się bez pamięci w pięknej nieznajomej, dostrzeżonej któregoś dnia przy jednym ze stolików. To niewinne zdarzenie staje się punktem wyjścia dla całej serii nieprawdopodobnych i zabawnych perypetii, stawiających na głowie uporządkowany dotąd świat głównego bohatera. Kiedy już wydaje się, że zamieszani osiąga apogeum, okazuje się, że to dopiero początek - wydarzenia przybierają zupełnie nieoczekiwany przebieg i odsłania się ukryte dotąd dno.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

BetiFiore | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Książka ta latami leżała u mnie na półce, już nawet nie pamiętam skąd ją mam - chyba kupiłam gdzieś na jakichś wyprzedażach, jeszcze za czasów "kryzysu książkowego" :) Takie sobie czytadełko, historia z wątkiem kryminalnym, nic nadzwyczaj oryginalnego. Raził mnie z lekka archaiczny język, taki ugrzeczniony i nadzwyczaj poprawnie politycznie a przecież powieść wydano raptem 17 lat temu.