Sztuka efektywności

Wydawnictwo: Onepress
832460149X
poradniki

Lekarstwo na codzienne pożary w pracy Jak przezwyciężać uczucie niepokoju i przytłoczenia, gdy wszystko idzie nie tak? Jak skończyć z nawykiem odkładania spraw na później? Jak osiągnąć stan ciągłej gotowości do ..

smiler | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Świetna metoda. Wprowadzałem ten system w życie na podstawie wiadomości z Internetu i tej pozycji. Zyskałem wiele ciekawych informacji i udało mi się mój cały artystyczny chaos opanować. Pozbyłem się pewnych "narosłych" spraw i wszystko wydaje się być teraz bardziej przejrzystym. Ponadto powstała mi fajna hybryda z połączenia GTD i 7 nawyków Covey'a (szczególnie chodzi o nawyk 3). Jak do tej pory całość działa i daje dużą satysfakcję oraz motywację.

Najważniejsza dla mnie okazała się zasada zapisywania każdego kolejnego działania (np. zamiast "telefon - XYZ" nauczyłem się pisać "wykonać telefon do X w sprawie Y" - jest to mała zmiana, ale dla osób, które zajmują się zarządzaniem sobą okaże się mieć kolosalne znaczenie, gdyż zupełnie inaczej stymuluje).

Książkę i system GTD polecam z całego serca ;).

Sebastian | 2015-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Książka jest praktyczna. Jednak z pewnymi założeniami się nie zgadzam, czasami bez planowania wychodzi lepiej niż z planowaniem. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej jesteśmy i od nas samych jak się czujemy. Zrobić pierwszy krok bez planowania czasami pomysły same podczas tworzenia same przychodzą do głowy!

Krystyna | 2016-11-30
lavaris | 2016-11-03