Artykuły prezentowane w tomie to w dużej mierze prezentacje wyników badań własnych studentów/studentek oraz doktorantów/doktorantek z różnych polskich uczelni. Teksty analizują fenomen gender z perspektywy takich dziedzin jak nauki społeczne, nauki polityczne, filmoznawstwo, teatrologia, literaturoznawstwo, psychologia oraz pedagogika. Redakcja: Aleksandra A. Wycisk Żaneta...

Redakcja:

dr Jolanta Klimczak-Ziółek

Spis treści:
Gender w praktyce:

Podgórska-Rykała Joanna - Budżet wrażliwy na płeć w jednostkach samorządu

Krawczyk-Antońska Żaneta - Związki partnerskie i rodzicielstwo osób transseksualnych

Dzwonek Marta - Socjalizacja ról płciowych w rodzinach monoparentalnych

Leśnicka Agata - Internet jako czynnik kształtowania tożsamości płciowej

Konczelska Katarzyna - Żałoba ojca w perspektywie społecznych i kulturowych stereotypów ról płciowych

Gender w interpretacjach:

Ciaputa Ewelina - Profanacja bogini? Pornografia, feminizm i kultura masowa

Jaruga Kinga - Granice piękna kobiecego ciała

Wycisk Aleksandra Antonina - Migotanie znaczeń – portret biseksualizmu w kulturze współczesnej

Łuczyk Paulina- Kamp à la PRL. Subwersja czy gejowski atrybut z przeszłości?

Włodarczyk Agata - Podróż przez galaktyki, czas i płeć. Transgresje ról społeczno-kulturowych w Doktorze Who

Zakrzewska Joanna- Męskość i kobiecość czyli zamiany ról płciowych w kulturze japońskiej na podstawie tradycyjnego teatru kabuki oraz rewiowego teatru Takarazuka

źródło opisu: http://zszerszejperspektywy.blogspot.com/

źródło okładki: http://zszerszejperspektywy.blogspot.com/