Magic Rises

Cykl: Kate Daniels (tom 6) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Ace Books
9781937007584
Kate Daniels
angielski
Sophie

Atlanta is a city plagued by magical problems. Kate Daniels will fight to solve them—no matter the cost. Mercenary Kate Daniels and her mate, Curran, the Beast Lord, are struggling to solve a heartbreaking crisis. Unable to control their beasts, many of the Pack’s shapeshifting children fail to survive to adulthood. While there is a medicine that can help, the secret to its making is closely...

Mercenary Kate Daniels and her mate, Curran, the Beast Lord, are struggling to solve a heartbreaking crisis. Unable to control their beasts, many of the Pack’s shapeshifting children fail to survive to adulthood. While there is a medicine that can help, the secret to its making is closely guarded by the European packs, and there’s little available in Atlanta.
Kate can’t bear to watch innocents suffer, but the solution she and Curran have found threatens to be even more painful. The European shapeshifters who once outmaneuvered the Beast Lord have asked him to arbitrate a dispute—and they’ll pay him in medicine. With the young people’s survival and the Pack’s future at stake, Kate and Curran know they must accept the offer—but they have little doubt that they’re heading straight into a trap…

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com

Beata | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Rewelacyjna część, nieco melodramatyczna, ale jak to w dobrym romansie bywa - nie mogą tylko się kochać, trzeba troszkę pikantnej, palącej trzewia zazdrości. Nie zwątpiłam w Currana, to typ twardy i niezmienny jak opoka, jeśli chce być z Kate to będzie i kropka. A już wcześniej zdecydował, że panna Daniels jest "moja". Dlatego lubię Władcę Bestii - facet wie czego chce i bywa słodki na swój władczo-koci sposób. Wiele dzieje się w tej części, wymaga wiele opanowania i od bohaterów i od czytelników. Szybko zabieram się za następną część:)

kaktusowaona71 | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

To najlepsza ze wszystkich części jak do tej pory.W skali 1-10 daję jej 12 przynajmniej.Takie właśnie powinny być książki! Śmiałam się przy niej, płakałam ze wzruszenia, wściekałam , obrażałam i trzęsły mi się ręce ze zdenerwowania. Nie byłam w stanie odejść od niej ani na 3 minuty.Pochłonęłam ją w ciągu jednego dnia, prawie że pożerając żywcem każdą kolejną stronę. Dobrze, że wzięłam się za czytanie jak byłam na urlopie bo gdybym musiała czytać to po kawałku w autobusach, to chyba bym umarła ze złości i niecierpliwości, albo po prostu nie poszła do pracy wcale. CUDOWNA

Blair | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Mój pierwszy komentarz po skończeniu książki brzmiał: "WOW"! Muszę Wam powiedzieć, że to słowo oddaje po prostu wszystko. Kate i Curran wracają po długiej przerwie i to w wielkim stylu. To wygląda tak, jakby Ilona przy każdej następnej części podnosiła szczebelek wyżej, stawiając przed bohaterami większe wyzwania, groźniejszych przeciwników, a czytelników przyprawiając o palpitacje serca.

Szybka i emocjonująca akcja. Wiele nowych, barwnych postaci oraz oczywiście parę tych znanych i kochanych.

Przyznam szczerze, że jest to pierwsza część z tych wszystkich, przy której tak bardzo chciałam rąbnąć Currana i potrząsnąć Kate. W "Magic Rises" było o wiele bardziej łzawo niż dotychczas. Mogłabym powiedzieć nawet, że momentami melodramatycznie, co i tak nie zmienia faktu, że książka zawładnęła mną tak jak wszystkie poprzednie, a poziomem niedaleko jej od "Magia uderza" (moim zdaniem najlepszego tomu z serii ever).

Podsumowując: kocham te książki oraz ich autorów, uwielbiam tych...

mikjam | 2013-08-02

Trudno cokolwiek napisać o tej części, żeby nie wprowadzić spoilerów... W zasadzie lepiej w ogóle nic nie pisać o fabule, żeby nie zepsuć przyjemności czytania. Książka jest chyba najlepszą częścią w całej serii, najbardziej zaskakującą. Jakoś sam opis był dla mnie mało przekonywujący, ale gdy tylko zaczęłam czytać, książka mnie pochłonęła. Jak zwykle mamy tu pełno akcji, świetnie przemyślaną i naprawdę zaskakującą fabułę i jest to najbardziej wyładowana emocjami książka z całej serii. Więcej nie napiszę, żeby nikomu nie popsuć zabawy. Kto już raz sięgnął po którąś część historii Kate Daniels, tego zresztą chyba nie trzeba za długo namawiać ;)

Magda | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Ta część wybiła mnie z rytmu. Wciąż miałam i Kate, i Currana. Ale tym razem pojawiły się takie wątpliwości i takie sytuacje, że nawet ja zwątpiłam. Nie wszystko poszło gładko. Bohaterowie, których pokochałam w pewnym stopniu w poprzednich częściach, już nigdy więcej nie rozbawią mnie do łez. Nigdy już ich nie zobaczę. Pojawili się za to dziwni nowi, których wciąż nie jestem pewna - czy to jedynie pułapka, czy prawdziwy cud. Sama para głównych bohaterów także chodziła na krawędzi i spotkali się z ogromnym kryzysem zarówno w relacjach prywatnych, jak i w pełni zawodowych. Stado zaczynało rozpadać mi się na moich oczach. I z każdą kolejną stroną bałam się, co będzie dalej. Właśnie dlatego tak trudno mi się ustosunkować do tego wszystkiego. Świetna pozycja. Spędziłam z nią rewelacyjny dzień. I wciąż ocierając łzy, chcę więcej... teraz tylko pozostaje mi czekać, aż w me rączki wpadnie kolejny tom.

daria | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Seria ta jest genialna, porywająca i wciąga bez reszty. Z tomu na tom coraz lepsza.
Żeby nam się nie znudziła sielanka między Curranem i Kate autorzy w tym tomie serwują czytelnikowi zawał serca i burzę emocji. OMG ileż ja sobie włosów z głowy narwałam. Kate zniosła to bardzo dobrze. Wolałabym, żeby zrobiła mu coś więcej.
Do tego Hugh mnie zaskoczył. Nie sądziłam, że w tą stronę potoczy się jego zainteresowanie Kate. Wyszło to idealnie. Muszę przyznać, że bardzo go polubiłam i nawet przez chwilę, kiedy Curran był na czarnej liście, to mu kibicowałam.
Fabuła poparta mitologia i Bilią zapiera dech. Jak zwykle wszystko dopracowane w szczegółach.

Z jednej strony podobało mi się, autorzy powoli pozwalają Kate i Curranowi budować ten ich związek, pokazują coraz więcej nici ich wzajemnej relacji (a ja, jako fanka romansów, zawsze będę szukać emocji, analizować ich rozwój). Z drugiej strony - nie znoszę takiej formy wbijania klina między parę, która już zasłużyła na jako takie szczęśliwe pożycie. Ok, problemy na ich głowę, wspólne, ale nie wciskane pomiędzy nich. Inna sprawa, że historia robi się coraz bardziej ciekawa :)

earshey | 2016-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Tym razem przenosimy się wraz z Kate, Curranem, Saimanem i resztą Gromady do ... Europy!
Jak można się domyślić nasza bohaterka Kate, będzie mieć do czynienia z zupełnie nowymi zmiennokształnymi, a może i nie tylko z nimi?
Znowu znajdziemy odwołania do Biblii, do mitów i do rosjan. Ooo tak. Będzie brutalnie, ostro i nieprzewidywalnie. Zapraszam na diabelski młyn p. Ilony Andrews. Życie w Atlancie wygląda na zupełnie wspaniałe póki się myśli że nikt nic nie wie. A jeżeli ktoś coś wie o sekrecie Kate? I ten ktoś zrobi wszystko żeby się z nią zobaczyć? Do czego doprowadzi pozornie uczciwa umowa?
Wszystko się wyjaśni i w tej części. Karty na stół, rozpoczynamy bitwę przed wojną.

Zoey | 2014-07-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja toczy się tak szybko, że nie można się oderwać. Także sytuacja była inna, podobało mi się, że bohaterowie wyruszyli w podróż, że autorzy pokazali nam różne strony związku Kate i Currana. Nowi boahterowie wydają się być interesujący, czekam na rozwój wydarzeń. Będę tęskniła za bohaterką, która odeszła w tej części. Uważam, że wątek Hugh został ciekawie rozbudowany, jego scena walki z Kate była świetna. Wydarzenia pod koniec mknęły w zawrotnym tempie, a sceny walki były opisane tak świetnie, że miało się wrażenie, że się je ogląda. Kate jest jedną z moich ulubionych żeńskich postaci książkowych, jest zabawna, piękna i waleczna. Czego chcieć więcej?
Polecam całą serię! ;)

Linethin | 2016-03-09
Przeczytana: 08 marca 2016

Ooo... w końcu akcja działa się poza Atlantą! I coraz bliżej przeszłości, a zarazem przyszłości Kate - wiele ciekawych postaci, wątków. Ciągłe trzymanie w napięciu, nagłe zwroty akcji i pełno wkurzania się, na zmianę ze wzruszaniem!

Szkoda, że nie było Grendela i bardzo mało Saimana, ale i tak wielki plus. Bo poznaliśmy też stada poza Gromadą i świat poza Atlantą, dzięki czemu mogliśmy poznać tamtejsze zwyczaje i punkt widzenia.

Naprawdę dobry tom! Tylko śmierć jednej z bohaterek... Nie, nie mogę tego przeboleć, co jak co, ale ją uwielbiałam! Wielka szkoda. Ale umarła tak jak żyła - na własnych zasadach.

Jestem ciekawa i żądna kolejnych części!