Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Polska Akcja Humanitarna
From the local to the Global. Key Issues in Development Studies
rozwój, globalizacja
Buka

Coraz częściej słyszymy, że działania prowadzone w wymiarze lokalnym mają swoje skutki na o wiele większym obszarze. Popularne hasło „Myśl globalnie, działaj lokalnie” zwraca uwagę na te zależności, podkreślając wzajemny wpływ obu poziomów – lokalnego oraz globalnego. Przystępne wprowadzenie do tej tematyki, a także inspirację do dyskusji stanowi książka „Lokalnie – Globalnie. Kluczowe zagadnienia studiów nad rozwojem”, zawierająca podstawy problematyki rozwojowej. Autorzy publikacji przedstawiają nie tylko dotychczasowe podejścia do kwestii rozwoju, ale również stojące za nimi fundamenty teoretyczne, ideologie oraz ich krytykę. Publikacja stanowi podsumowanie dominującego modelu rozwoju, ukazuje definicje ukształtowane w jego ramach oraz wynikające z niego sposoby działania, czyli prowadzoną przez państwa rozwinięte politykę rozwojową. Poruszane zagadnienia stanowią podstawę niezbędną do zrozumienia przyczyn ubóstwa i nierówności globalnych oraz zachęcają do dyskusji na temat przyszłości współpracy rozwojowej i samego pojęcia rozwoju.

źródło opisu: http://www.pah.org.pl/o-pah/285/wydawnictwo_pah

źródło okładki: http://www.pah.org.pl/o-pah/285/wydawnictwo_pah