Walker - pogromca U-Bootów

Wydawnictwo: Bellona
literatura faktu
Bożena

Biografia jednego z najwybitniejszych dowódców morskich II wojny światowej -Fredericka Johna Walkera. Winston Churchill powiedział o nim i jego ludziach: "Komandor F.J. Walker i jego załoga byli naszymi najskuteczniejszymi zabójcami U-bootów-zatopili więcej niemieckich okrętów podwodnych niż ktokolwiek inny". Pierwsza na polskim rynku pozycja opisująca proces kształtowania się jednej z najskuteczniejszych taktyk walki z niemieckimi okrętami podwodnymi. Książka przedstawia historię powstania Grup Wsparcia i ich działań wojennych, malując przy tym fascynujący obraz zmagań człowieka zdeterminowanego do zakończenia każdej powierzonej misji sukcesem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

cvallo2 | 2014-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: grudzień 2014

Dzieci jednak są mocno absorbujące - pierwsza książka SKOŃCZONA po dłuższej przerwie i to nie spodziewałem się, że będzie to tematyka wojenna.

A co można powiedzieć/napisać o książce ? Że jest inna...że czyta się inaczej...że nie są to tylko same suche fakty.
Czyta się baaardzo szybko, jak powieść, nie wiem nie mogłem się odkleić. Nie jest tak, że powodem był to że wczułem się w postacie lub też z nim utożsamiłem ... nie, nic z tego...akcje są raczej suche, ale wydaje mi się, że te wstawki człowieczeństwa Walkera i może sam "Bohater" spowodował, że czytało się przyjemnie.
Fakty, daty, bohater...tylko bez happy endu ale to nie hollywódzki wytwór.

Krzemień | 2017-05-20
Przeczytana: 24 kwietnia 2017