Autobiografia

Tłumaczenie: Stanisław Tyrowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Filozofów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Comer
Philosophische Autobiographie
filozofia i etyka
Klimciak

"Na czym polega fenomen Karla Jaspersa, najbardziej czytanego - jak wykazują statystyki - filozofa niemieckiego XX wieku? Jakim człowiekiem był ten wielki filozof egzystencji? Być może odpowiedź na to pytanie przyniesie lektura jego AUTOBIOGRAFII prezentującej nie tylko i nie tyle myśl, co przede wszystkim osobowość filozoficzną Jaspersa. I to na tle epoki, z jej najważniejszymi punktami odniesienia, wyznaczonymi przez takie nazwiska jak Husserl, Scheler, Max Weber, Rickert, Heidegger czy Hannah Arendt" M. Siemek

źródło opisu: Wydawnictwo Comer, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie