Im starszy, tym lepszy. Co zrobić, by twój mózg rozwijał się wraz z wiekiem?

Tłumaczenie: Agnieszka Zychowicz
Wydawnictwo: Esprit
mózg, umysł, myślenie
poradniki
joly_fh

Poznaj 10 zasad, które na zawsze zmienią Twoje myślenie o własnym mózgu! Upływający czas nie zawsze musi oznaczać pogarszającą się kondycję tego niezwykle ważnego organu. Dzięki odkryciom dwóch wybitnych specjalistów-neurobiologów dowiadujemy się, że Twój mózg, choć działa wolniej, pracuje dokładniej, a dzięki odpowiednim, prostym ćwiczeniom i właściwej diecie nigdy Cię nie zawiedzie. Wbrew...

Poznaj 10 zasad, które na zawsze zmienią Twoje myślenie o własnym mózgu!

Wbrew pozorom nie jest to książka tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją „mózgową kondycję” i przeciwdziałać zjawiskom, które w późnej starości mogą okazać się nieodwracalne.

Lektura tej książki jest niesamowitą przygodą, która pozwala lepiej poznać pracę naszego mózgu i dostrzec, że jest on niezwykłym cudem natury i wręcz doskonałym narzędziem.

źródło opisu: Wydawnictwo Epika, 2013

źródło okładki: www.epika.pl

książek: 2034
MaratikS | 2015-06-29
Przeczytana: 30 lipca 2015

Książka jest popularno naukowa. Należy o tym pamiętać czytając i najlepiej się nie spieszyć. Ja niestety miałam ja z biblioteki i przemyślenia musiałam odłożyć na później i skupić się na "przerobie". Warto tez mieć pod ręką coś do notowania. Przy okazji dowiedziałam się o zlikwidowaniu na LC funkcji prywatnych notatek- powiedziano mi, że z powodu braku zainteresowania. :-( W związku z tym moja książka wyglądała jak kolorowy jeżozwierz i ciągle stoję przed dylematem, gdzie umieścić niektóre spostrzeżenia i notatki.Ani nie są to cytaty, ani nie nadają się do umieszczania w opinii. Trudno.
Muszę przyznać, że lubię tego typu książki. Lubię, kiedy ktoś poszerza moja wiedzę w miarę przystępny sposób. Do tej książki podchodziłam jednak z wyjątkowym...nabożeństwem wręcz. od roku bowiem przeżywam moje nadchodzące urodziny. Żargonem dziennikarskim mówiąc "szok i niedowierzanie". Gdzie moja młodość? Teraz już tylko degrengolada, fizyczne upodlenie i rozpad umysłowy. Wszakże uczono mnie, że...