Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku

Tłumaczenie: Monika Wenta-Hudziak
Wydawnictwo: Esprit
dzieci, wychowanie, rodzicielstwo
joly_fh

Ataki furii w hipermarkecie, ignorowanie zakazów, bójki między rodzeństwem, bałagan w pokoju i nocne wrzaski – zachowania, które zwykle uznajemy za przejaw buntu lub arogancji, tak naprawdę często wynikają z danego etapu rozwoju mózgu dziecka. To nie znaczy jednak, że nie można im przeciwdziałać czy ich uniknąć! Isabelle Filliozat, autorka znakomitego poradnika W sercu emocji dziecka, oraz Anouk Dubois przedstawiają w formie zabawnej, opatrzonej rysunkami książki przykłady postaw pozytywnego rodzicielstwa. Dzięki radom tych doświadczonych mam przekonasz się, że jeśli tylko poświęcisz dziecku odrobinę uwagi w krytycznych momentach, wasze codzienne życie stanie się o wiele łatwiejsze i radośniejsze.
Jeśli próbowałaś już wszystkiego i dalej nie wiesz, jak opanować swoje niegrzeczne, wrzeszczące wniebogłosy dziecko, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik – rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz!

źródło opisu: Wydawnictwo Epika, 2013

źródło okładki: http://www.epika.pl/255/Probowalam-juz-wszystkiego...»

bibliofilka | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Poradników na rynku dostatek. Treści w nich zawarte, w większości z nich, nie są warte więcej niż... Może nie będę kończyć, myślę, że każdy zrozumiał. Dlatego spodobała mi szczerość autorki już na wstępie. Nie proponuję żadnego "przepisu" na to, by dziecko "się udało", bo takie przepisy nie istnieją. (...) Nie ma uniwersalnych odpowiedzi i gotowych wzorów postępowania. Dany kłopot może występować w wielu formach i dlatego istnieje wiele różnych rozwiązań. Nie ufajmy tym, którzy proponują "jedno jedyne wyjście" z trudnych sytuacji wychowawczych. [str.8]

Rodzice zbyt często kierują się stereotypami - nie jest regułą, że każdy dwulatek dostaje ataku furii, a dzieci osiemnastomiesięczne robią to, czego im zabroniliśmy, patrząc nam przy tym w oczy. Autorka stawia więc hipotezę, ze wszystkie zachowania dzieci, nawet te ekstremalne, mimo wszystko wynikają z naturalnych pragnień dzieci właściwych ich wiekowi. Lepsze zrozumienie motywów postępowania dzieci wydaje się fundamentem sukcesu,...

Agnieszka | 2016-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2016

"Cieszmy się każdą chwilą i każdym etapem życia dziecka.
Czas tak szybko ucieka.
Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze: KOCHAĆ!"

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest wartościową lekturą dotyczącą potrzeb, umiejętności i rozwoju dziecka do 4 roku życia. A przy tym podana w bardzo przystępny, wzbogacony zabawnymi ilustracjami, sposób. Zawiera bardzo dużo praktycznych wskazówek wychowawczych w nurcie rodzicielstwa bliskości. Zdecydowanie polecam.

Scarlett | 2016-04-11
Przeczytana: 03 stycznia 2016

rewelacyjny poradnik! http://mama-filipka.blogspot.com/2016/01/madre-poradniki-o-wychowaniu.html

Rydzynianka | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

co tu mówić, nowości się nie dowiedziałam ;)

Margareta | 2017-11-09
Przeczytana: 01 stycznia 2016