Ostrzeżenie

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Tajemnica wodospadu (tom 15)
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Forvarsel
saga norweska
ihago

Amalie i Tannel wracają do leśnego szałasu, by odnaleźć resztki Czarnej Księgi. Wierzą, że jeśli jej fragment wrzucą do ciemnej głębiny, to ciążąca na nich klątwa zostanie zdjęta. Amalie podsłuchuje w stodole rozmowę Sigmunda i Elise. Dowiaduje się, że to Sigmund jest ojcem dziewczynki, nie Ole. Staje się dla niej jasne, że tych dwoje coś wspólnie razem planuje, a kiedy później stara Finka Anna przepowiada jej przyszłość, w Amalie budzi się niepokój.

- Ale już i tak wiem co się stanie - odparła Anna z powagą. - Mogę ci powiedzieć, sama zdecyduj.
Amalie spojrzała jej w oczy. Miała wrażenie, że tamta czyta jej w myślach. Zanosi się na coś złego, na coś, co ściągnie na nią wielki smutek.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

April | 2017-01-06
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Lepsza od poprzedniczki, ale jednak nie ma tutaj tego czegoś z pierwszych tomów.

hogata | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

Mam wrażenie że autorka powoli przesadza z ilością nieszczęść i tragedii w kolejnych tomach