Darlingowie

Wydawnictwo: Muza
The Darlings
Wall Street, finansjera
joly_fh

- świat finansjery z Wall Street w obliczu kryzysu widziany od podszewki - życie Elit Manhattanu - rodzina, pieniądze, pozycja społeczna - trzymający w napięciu thriller napisany z epickim rozmachem w stylu "Kancelarii" J. Grishama Odkąd prawnik, Paul Ross, został mężem Merrill Darling, córki miliardera finansisty Cartera Darlinga, wszedł do elity Nowego Jorku i zaczął korzystać z...

- świat finansjery z Wall Street w obliczu kryzysu widziany od podszewki
- życie Elit Manhattanu
- rodzina, pieniądze, pozycja społeczna

Odkąd prawnik, Paul Ross, został mężem Merrill Darling, córki miliardera finansisty Cartera Darlinga, wszedł do elity Nowego Jorku i zaczął korzystać z przynależnych jej luksusów – mieszkania przy Park Avenue, weekendów w Hamptons, szytych na miarę garniturów. A kiedy stracił pracę, Carter zaproponował mu posadę głównego radcy prawnego w swoim funduszu hedgingowym. Paul przyjął ofertę, uradowany, że w samym środku największej finansowej zapaści od czasów Wielkiego Kryzysu, los się do niego uśmiechnął. Ale szczęście nie trwało długo – na skutek tragicznego wypadku rodzina Darlingów stała się przedmiotem śledztwa i zagroził jej skandal, którego konsekwencje mogły być druzgoczące dla wszystkich. Nagle Paul musiał zdecydować, wobec kogo obowiązuje go lojalność.

„Debiut Cristiny Alger pozwala spojrzeć świeżym okiem na kręgi nowojorskiej elity. Nie mogłam się oderwać.”
Lauren Weisberger, autorka "Diabeł ubiera się u Prady"

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

Kuba | 2013-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Gdy będąc w sklepie zobaczyłem na wystawie książkę o życiu nowojorskich elit, wiedziałem, że muszę ją mieć. I mimo, że początkowo szedłem po zupełnie inną książkę, to wybór padł na powieść debiutującej Cristiny Alger, po której spodziewałem się wiele. W końcu jednak ukończyła prawo na Harvardzie i temat, o którym pisze nie jest jej obcy.
Jednak naprawdę nie wiem, co o tej książce sądzić.
Z jednej strony otrzymałem naprawdę dobrze opisane relacje rodzinne na szczycie nowojorskiej finansjery, ale z drugiej strony nie wyczuwałem w książce żadnej dramaturgii. Ciekawa stała się dopiero, gdy minąłem połowę książki, wtedy czytałem ją z wypiekami na twarzy.
Nie mogę odmówić autorce wiedzy w zakresie prawa i ekonomii. Nie mogę odmówić też umiejętności pisania świetnych dialogów, które zdecydowanie podwyższają ocenę.
Niestety język przez znaczną część wcale nie jest prosty. Dla kogoś kto nie orientuje się chociaż w podstawach języka ekonomicznego, czy zasadach jakimi rządzi się giełda, ta...

Muminka | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Pierwsza część z głównym wątkiem była ciekawa. Powieść klimatem przypomina historie z wyższych sfer pióra Lauren Weisenberg oraz prawnicze thrillery. Portrety członków rodziny Darlingów są nakreślone z rozmachem oraz dużym ładunkiem sarkazmu. Realistycznie przedstawione są kulisy wielkich fortun, świata finansjery, którym może wstrząsnąć jedna śmierć bankiera. Niektórzy członkowie klanu są pasożytami, kolorowymi motylami jak Lily, inni próbują ocalić rodzinną firmę przed upadkiem.
Niestety dalej ilość postaci mnoży się w zastraszającym tempie, a ich powiązania z Darlingami są dość mętne i skomplikowane. Momentami traci się wątek, ale celne obserwacje psychologiczne wynagradzają zagęszczenie bohaterów. Świat pozorów jest bardzo wiarygodnie odmalowany. Wątek kryminalny powoduje, że czyta się szybko. Jednocześnie udało się autorce wpleść garść refleksji i pożytecznych informacji o funkcjonowaniu giełdy. Poza tym powieść przedstawia Manhattan od podszewki, przywodząc na myśl ambicje i...

Ann | 2014-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2014

(USA)- Przede wszystkim jest napisana bardzo fajnym językiem, świetnie przeplatają się elementy obyczajowe z prawniczą sensacją. Autorka zgrabnie opisuje zawiłości dotyczące rynku akcji, funduszy itp. a jednocześnie w tym zimnym i materialnym świecie charaktery i emocje postaci, które zostały naprawdę dobrze napisane.
Choć całą książkę uważam za grubo przereklamowaną, to mogę ja polecić jako pozycję tego gatunku.

Dominika Chachulska | 2013-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju połączenia świetnego thrillera prawniczego Johna Grishama i powieści obyczajowej Lauren Waisberger w jej najlepszym wydaniu. Genialne połączenie ciekawie zakrojonej intrygi i opisów życia śmietanki nowojorskiej finansjery. Bardzo umiejętnie wplecione historie życiowe głównych bohaterów, dzięki czemu nabierają oni trójwymiarowości. Alger ma świetny styl, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bardzo dobry język - prosty, ale bardzo staranny. Świetne, naturalne dialogi i przemyślane reakcje. Jest to niezwykle udany debiut Christiny Alger, z pewnością sięgnę po jej kolejną powieść. Niech was nie zmyli tandetny tytuł i brzydka okładka, to naprawdę rewelacyjna książka z Nowym Jorkiem w tle.

mim_m | 2015-10-15
Przeczytana: wrzesień 2015

Sprawnie napisana powieść obyczajowa z życia amerykańskich elit. I właściwie można by skończyć na tym recenzję. Z książki nie dowiadujemy się niczego, czego przeciętnie wykształcony i oczytany człowiek nie wiedziałby wcześniej. Bohaterowie zapowiadają się interesująco, ale niewiele z tych postaci autor rozwija tak, żebyśmy mogli poczuć wobec nich jakieś emocje. Wydają się niedokończeni a opowieść jakby urywa się w połowie. Nie wywołuje jednak efektu oczekiwania na ciąg dalszy. Raczej ulgę, że historia kilku pełnych napięcia dni z życia paru rodzin z Manhattanu dobiegła już końca i można zacząć ciekawszą książkę.

niebo14 | 2016-01-24
Przeczytana: listopad 2015

Czyta się dobrze, jednak historia nie jest zbytnio wciągająca.

Agulka7 | 2014-04-17
Przeczytana: 01 kwietnia 2014