Jadalne dzikie jagody i rośliny

Wydawnictwo: Muza
8373195300
flora i fauna

W tym przewodniku przyrodniczym przedstawiono najważniejsze jadalne dzikie rośliny i owoce Europy Północnej i Środkowej. Dla ponad 110 gatunków roślin podano wyczerpujące informacje, w tym: nazwy roślin w sześciu językach europejskich; występowanie i cechy charakterystyczne;części jadalne oraz sposób ich zbioru, łącznie z tabelą zbiorów;substancje czynne i ich działanie lecznicze; zastosowanie według podanych przepisów i ocenę jakości smakowych; podobne gatunki trujące.

korrin | 2012-12-10
mcxmaja | 2018-07-04