Notes prowansalski

Wydawnictwo: Austeria
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361978879
allison

Notes podróżny przygotowany we współpracy z "Zeszytami Literackimi" do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami i fragmentami szkiców Adama Wodnickiego o Prowansji w wyborze Marka Zagańczyka.

Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: www.fabryka.pl

rokita49 Boruta | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Ten wspaniały notes jest wspólnym dziełem Wydawnictwa Austeria i Zeszytów Literackich.Musi sprawiać dużo radości praca przy powstawaniu takiej książki.Zaprasza do wpisywania myśli,cytatów,fragmentów wierszy,szkiców,esejów, tzw."złotych gwoździ"jak mówił Józef Czapski.Te gwoździe trzymały go przy życiu,jak twierdził.Piękne czarno-białe zdjęcia Prowansji i fragmenty szkiców Adama Wodnickiego przepełnione wielką miłością do tego regionu. - "Moja Prowansja to nieoczekiwane odkrycia,zdarzenia,wzruszenia,olśnienia,ciągłe poszukiwania.[...]Czas toczy się tutaj kołem,traci linearnośc,zatrzymuje się,nawraca,ulega zakrzywieniu.[...]CZAS JEST PRZYJAZNY,NAWET KIEDY ODMIERZA GODZINY PRZEMIJANIA".