Moje Podole 1930-1945

Wydawnictwo: Nowik
allison

Jerzy Beski, znany malarz i grafik, jest autorem przejmujących wspomnień: jego książka "Moje Podole" przenosi Czytelników do pięknego kresowego miasta - do Trembowli i jej okolic. Prostota i naturalność, niezwykła pamięć autora wiernie i plastycznie utrwalająca realia tych czasów, pozwalają widzieć w tej książce cenny dokument ukazujący życie kresowych rzemieślników i rolników, ich obyczaje...

Prostota i naturalność, niezwykła pamięć autora wiernie i plastycznie utrwalająca realia tych czasów, pozwalają widzieć w tej książce cenny dokument ukazujący życie kresowych rzemieślników i rolników, ich obyczaje narodowe i rodzinne, atmosferę kresowego miasta.
Najważniejszy jednak jest tu obraz tragicznych doświadczeń pokolenia, które doznało krzywd od Niemców, Sowietów, Ukraińców, widziało zagładę Żydów, wywózki na Sybir, mordy dokonywane na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: www.fabryka.pl

rokita49 Boruta | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Autor opisuje okres swojego dzieciństwa na Podolu od urodzenia w 1930 roku do wyjazdu na "Ziemie Odzyskane" w 1945.Wspomnienia te w odróżnieniu od wielu podobnych tchną autentyzmem.Ma się do nich dużo zaufania.