Wprowadzenie do filozofii nauki

Tłumaczenie: Tomasz Bigaj
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wprowadzenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Historical introduction to the philosophy of science
Filozofia, filozofia nauki, nauka
filozofia i etyka
amelciakowa14

Czy uczeni obserwują świat, a potem uogólniają swoje obserwacje? Czy może najpierw wymyślają teorie, a dopiero później sprawdzają, czy są prawdziwe? Na czym polega postęp wiedzy naukowej? Czy fizyka Arystotelesa jest gorsza od fizyki kwantowej? Na te i wiele innych pytań Czytelnik otrzyma odpowiedź w tej książce. Do jej lektury wcale nie jest konieczna znajomość logiki formalnej ani wiedza o najnowszych odkryciach naukowych – wystarczy chęć zaspokojenia ciekawości. Jednocześnie książka ta jest doskonałym wprowadzeniem do filozofii nauki dla licealistów i studentów wszystkich kierunków.

źródło opisu: Prószyński i S-ka 2001

źródło okładki: Prószyński i S-ka 2001