Poradnik harcerski

Wydawnictwo: Wing
harcerstwo
poradniki

Poradnik ten powstał z okazji Światowego Zlotu Harcerstwa Polskiego "Gniezno 2000" i jest kompendium wiedzy harcerskiej z różnych dziedzin: historii harcerstwa, terenoznawstwa, pionierki, pierwszej pomocy, szyfrów, struktury harcerstwa, etc.

źródło opisu: opis własny

Maciek | 2015-02-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy pamiętacie może "Poradnik Młodego Skauta", którym zaczytywali się Hyzio, Zyzio i Dyzio, niesforni siostrzeńcy Kaczora Donalda? Poradnik taki istnieje - i ma się świetnie! To "Poradnik harcerski" opracowany przez Związek Harcerstwa Polskiego, wydany przy okazji Zlotu w Gnieźnie, i wznowiony przy okazji 100-lecia harcerstwa, które hucznie obchodzone było w Krakowie.

"Poradnik..." to vademecum każdego harcerza - zawiera krótko i zwięźle sformułowane informacje ze wszystkich dziedzin harcerskiej działalności. Zadowoli harcerza w każdym wieku - młodszego, dostarczając mu niezbędnej wiedzy, starszego - dając podstawy, na których swą wiedzą może pogłębiać.

matzar | 2017-04-11
slonek | 2017-03-02