Przewodnik po filozofii dla inteligentnych

Tłumaczenie: Stanisław Sowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
An Intelligent Person's Guide to Philosophy
filozofia
filozofia i etyka
Drb

"Celem tej książki jest zaciekawienie Czytelnika filozofią. Mając to na oku, skupiłem się na zagadnieniach, które interesują mnie osobiście. W rezultacie, z akademickiego punktu widzenia jest to książka zdecydowanie nieortodoksyjna. Mam wszakże nadzieję, że jej lektura przekona Czytelnika o współczesnym znaczeniu filozofii, nie tyle nawet intelektualnym, ile praktycznym". (z "Przedmowy") "Ta...

(z "Przedmowy")
"Ta książka jest skierowana do ludzi inteligentnych. Nie zakłada wiedzy filozoficznej Czytelnika, a tylko żywy, pełen entuzjazmu, otwarty umysł (...). Starałem się uczynić tekst tak przystępnym, jak to tylko możliwe".
(z "Do Czytelnika polskiego")

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 2000

źródło okładki: http://www.pwn.pl/