Przewodnik po filozofii dla inteligentnych

Tłumaczenie: Stanisław Sowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
An Intelligent Person's Guide to Philosophy
filozofia
filozofia, etyka
Drb

"Celem tej książki jest zaciekawienie Czytelnika filozofią. Mając to na oku, skupiłem się na zagadnieniach, które interesują mnie osobiście. W rezultacie, z akademickiego punktu widzenia jest to książka zdecydowanie nieortodoksyjna. Mam wszakże nadzieję, że jej lektura przekona Czytelnika o współczesnym znaczeniu filozofii, nie tyle nawet intelektualnym, ile praktycznym". (z "Przedmowy") "Ta...

(z "Przedmowy")
"Ta książka jest skierowana do ludzi inteligentnych. Nie zakłada wiedzy filozoficznej Czytelnika, a tylko żywy, pełen entuzjazmu, otwarty umysł (...). Starałem się uczynić tekst tak przystępnym, jak to tylko możliwe".
(z "Do Czytelnika polskiego")

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 2000

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!