W niebie i na ziemi

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odważnie o Kościele". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
9788324020805
religia
joly_fh

Książka-rozmowa najpełniej ilustrująca poglądy nowego papieża na temat m.in. małżeństw osób homoseksualnych, aborcji, eutanazji, rozwodów, fundamentalizmu, ateizmu, celibatu, ubóstwa i wielu innych spraw. Obecny papież rozmawia z naczelnym rabinem Buenos Aires, co jest dowodem jego otwartości na inne religie. Dyskutują także na tematy ważne dla niewierzących, jak globalizacja, edukacja i kwestie polityczne. Dzięki tej rozmowie można także dowiedzieć się wielu rzeczy o życiu prywatnym Jorgego Bergoglia. To najlepszy sposób, aby lepiej poznać nowego papieża, który przez wielu jest już postrzegany jako nadzieja wielkich zmian w Kościele.

źródło opisu: Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Agnieszka | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, Religia, 2017
Przeczytana: 11 stycznia 2017

"Prawdziwy dialog zakłada, że staramy się poznać i zrozumieć rozmówcę"

Książka, która jest pięknym dialogiem, rozmową między ludźmi różnych wyznań, ale uznających te same wartości. Śmiało można się od nich uczyć jak ze sobą rozmawiać, jak szukać tego, co łączy, jak słuchać i rozumieć drugiego człowieka. Jestem pod wrażeniem wysokiej kultury i wzajemnego szacunku, jaką przedstawiają obaj duchowni.

Neptun Kolak | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Mimo, że nie jestem szalenie wierzący, ni praktykujący, sięgnąłem po książkę - wywiad papieża Franciszka i rabina Abrahama Skorki. A wpadła w moje ręce dlatego, że zaciekawiły mnie poglądy przywódcy kościoła skonfrontowane z poglądami człowieka innego wyznania. Wywiad, a raczej rozmowa jest przeprowadzona sprawnie, nie ma tu miejsce na nudę, bo poruszane są tematy globalne, ważne, dotyczące każdego z nas. Nie tylko katolikom czy Żydom, wszystkim ciekawym aktualnych zjawisk i wydarzeń świata... serdecznie polecam.

| 2014-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2014

Po co wydaje się książkę przepełnioną banałami lub niczym nieuzasadnionymi twierdzeniami? Do tego polska okładka sugeruje, że z książki można dowiedzieć się o tym, co papież Franciszek myśli na temat aborcji, eutanazji, homoseksualistów, itd. Czy naprawdę trzeba w taki "skandalizujący" sposób podnosić sprzedaż marnej książki? Przecież wiadomo, że jako katolik nie powinien mieć innego zdania, niż to wyrażone w Katechizmie.
Znak się stacza...

gosiak | 2013-06-08
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Niedawno byliśmy świadkami wyboru nowego papieża. Wielu zdziwił fakt, że został nim mało znany kardynał z Argentyny – Jorge Bergoglio. Teraz papież Franciszek jest głową Kościoła Katolickiego, dlatego warto poznać, jaki jest jego stosunek do wielu kwestii związanych z religią, wizją kościoła, społeczeństwa. W książce „W niebie i na ziemi” zapisana została rozmowa przyszłego papieża z rabinem Abrahamem Skórką. Rozmowa pomiędzy przedstawicielami dwóch różnych wyznań, które jednak wiele łączy, przede wszystkim, miłość do Boga i bliźniego czy pragnienie pokoju na świecie. Czytając, poznajemy myśli Bergoglio o Bogu, szatanie, wierze, różnych religiach, poznajemy również jego stosunek do ateistów, zgłębiamy się w rozważania o kwestiach kontrowersyjnych i bardzo współczesnych, nie brakuje tutaj również zagadnień politycznych i dotyczących konfliktów na świecie. Bardzo ciekawa lektura, z której można wynieść wiele cennych myśli. Polecam!

LMA | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Podobała mi się, ale z zastrzeżeniami. Atutem jest tu na pewno niezwykle umiejętne budowanie dialogu. Rozmawiają ze sobą ważni przedstawiciele dwóch wyznań i, podkreślając to już na pierwszych stronach książki, chodzi im przede wszystkim o to, by jeden zrozumiał drugiego, a czytelnik uświadomił sobie, że wszyscy czujemy podobnie i mamy ten sam cel. Piękna lekcja tolerancji. Co jeszcze? 29 najbardziej aktualnych tematów/problemów dzisiejszego świata – krótkie omówienie, przekonania, zachęta do sformułowania własnej opinii. Walor informacyjny – jaki jest, jak mówi i co sądzi o świecie papież Franciszek I oraz co odróżnia naszą wiarę od judaizmu. Porządne, współczesne, spisane prostym, niewydumanym językiem. Zarzut: minimalnie za dużo kurtuazji. Ale kto by się przejmował, kiedy obaj duchowni chcą nauczyć nas właśnie tego. Dlatego polecam, warto zapoznać się z tą pozycją.

Laska | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Podchwyciłam tę książkę od babci, która uwielbia tematykę jak ja to nazywam ,,kościelną". Mimo, że nie podzielam jej entuzjazmu wyznaniowego, zaciekawiła mnie okładka mówiąca: ,,Co myśli Papież Franciszek o celibacie, eutanazji, rozwodach...". Chciałam skonfrontować swoje poglądy z tymi Papieża, byłam ciekawa czy zgadzamy się w tych kwestiach czy bylibyśmy zdolni pokłócić się dyskutując. Okazało się, że nie jestem radykałem, ale nie jest nim też papież, a książka opiera się na konstruktywnym dialogu z wyznawcą innej religii. Następnym razem będąc u babci, zerknę na półkę książkową, możne znajdzie się coś równie godnego polecenia ; )

Kociarra | 2017-06-06
| 2016-12-21