Syklus

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jippi ekstra". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jippi Comics
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bez słów, komiks norweski
komiksy
norweski
giera

Martin Ernstsen er kjent for stadig å eksperimentere med tegneseriemediet. Denne gangen har han fått med seg den internasjonalt renommerte svenske illustratøren Kilian Eng i en fargesprakende fremtidsvisjon. Det hele starter bokstavelig talt med et smell, og i en kort historie fortalt med et episk tidsperspektiv får vi så ta del i både jordens undergang og gjenoppstandelse. Ved hjelp av...

Det hele starter bokstavelig talt med et smell, og i en kort historie fortalt med et episk tidsperspektiv får vi så ta del i både jordens undergang og gjenoppstandelse. Ved hjelp av Kilians dypt detaljerte og stemningsfulle illustrasjoner snur Martin Ernstsen her verden som vi kjenner den på hodet, samtidig som han lar de stumme bildene være åpne for tolkning. Men midt i blant det katastrofale – menneskenes undergang, og en ny rases fremmarsj – så er aldri humoren langt unna.

źródło opisu: http://www.jippicomics.com/2012/06/28/syklus/

źródło okładki: http://www.jippicomics.com/2012/06/28/syklus/

giera | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Syklus (czyli w tłumaczeniu: Cykl), to prosta opowieść przedstawiona na 32. stronach bez użycia słów. Komiks przedstawia alternatywną historię Ziemi i ludzkości. Takie kolejne: co by było, gdyby…? Gdyby cykl ewolucyjny miał szansę zatoczyć jeszcze jedno koło? Aktualnie to ludzie chodzą do Muzeum Historii Naturalnej i oglądają skamieniałe szkielety ogromnych, prehistorycznych gadów, ale gdyby teraz, nagle wielki meteor nadleciał i uderzył w Ziemię, gdyby ludzkość wyginęła, gdyby cywilizacja Homo Sapiens została zniszczona, gdyby wszystko zaczęło się jeszcze raz, w kolejnym pra-poczatku, gdyby ewolucja miała jeszcze jedną szansę… Wybuchają wulkany, formują się kontynenty, w ocenie powstaje życie, rozwija się, gady wyłażą na ląd, przyjmują postawę wyprostowaną, odkrywają ogień, wynajdują koło, litery, druk… Cywilizowane dinozaury idą do Muzeum Historii Naturalnej na wycieczkę, a tam mogą oglądać skamieniałe szczątki Homo Sapiens.

- - -
całość...