Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Cykl: Pas Deltory (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Forest of Silence
deltora, fantasy
AgathaNami

Jennifer Rowe starszym czytelnikom znana jest z jej całkiem intrygujących kryminałów, jednak pod pseudonimem Emily Rodda pisze również książki dla dzieci z równie dużym sukcesem. Poza serią "Pas Deltory" autorka napisała również "Rowan of Rin" czy "The Fairy Realm". Odniosła wielki sukces w Australii i szkoda, że tak mało jej książek zostało wydanych w Polsce. Mowa zwłaszcza o pozycjach skierowanych do dzieci, o których wydawnictwa czasem zapominają, a to oni są potencjalnymi przyszłymi dojrzałymi czytelnikami.Pierwsza część serii idealnie wprowadza młodego czytelnika do zaczarowanego królestwa Deltory. Kraina o burzliwej przeszłości stała się ostoją spokoju, a przynajmniej tak sądzono z pałacowych okien, gdyż nikomu z dworu nie wolno było opuszczać murów zamku. Jednak teraz również nad smukłymi wieżami pałacu zbierają się ciemne chmury pod postacią Władcy Mroku.

źródło opisu: Egmont, 2012

źródło okładki: Egmont, 2012

Mefisto | 2014-02-22

Dobra,ciekawa książka.Jej minusem jest objętość.Książka powinna być CO NAJMNIEJ dwa razy taka!Z chęcią przeczytam kolejne części.Opowiadanie wnosi do naszego życia wiele mądrości.Pokazuje jak bardzo potrzebni są nam przyjaciele,uczy męstwa,wierności i oddania.Na jej kupno zdecydowałam się spontanicznie i nie wiedziałam czy faktycznie był to dobry wybór.Teraz wiem,że postąpiłam dobrze i nie żałuję jej kupna.

Z początku książka zapowiadała się bardzo fajnie. Jednak po jakimś czasie zabrakło mi w tej powieści ciągłości. Autorka używała zbyt mało opisów, przez to czytało się to zbyt banalnie. O ile sama akcja była w porządku, tyle sposób napisania książki jak dla mnie beznadziejny.

RobbVM | 2014-12-31

Dobry początek dla wciągającej serii fantasy dla młodzieży. Deltora to pokojowe królestwo, w której królowie z pokolenia na pokolenie przekazują sobie magiczny pas, chroniący ich przed ciemnościami. Ale kiedy z czasem Władca Mroku infiltruje królestwo, pas zostaje zniszczony, a siedem magicznych kryształów schowanych w najmroczniejszych miejscach Deltory.

aAtlanta | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: maj 2013

Załamałam się, ponieważ ksiązka jest bardzo krótka. Nie wiem dlaczego autorka podzieliła wszyskie części podrózy na odcinki. Nie moge nigdzie dostać dugiej części. Bardzo szybko zostało wszystko przedstawione, rozwiązane. Hymm. Lepiej nie zawracac sobie głowy taką książką.

mageani | 2015-02-27
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Nie ma problemu,żeby połapać się z nazwami,imionami,historią. Ciekawa fabuła, ciekawe postacie. Po prostu ciekawa książka.

Proboszcz | 2013-06-30
Przeczytana: 12 lipca 2012

Bardzo ciekawa książka,którą się szybko czyta. Polecam ją każdemu, kto lubi przygodówki. Aktualnie czytam tom 7. Autorka ma wspaniały styl pisania.

ZosiaKix1000 | 2015-04-16
Dhiren | 2014-05-28

Książka nawiązuje do wielu ciekawych sytuacji i zdarzeń. Poznajemy niezwykłe i ciekawe postaci, krainę Del i plany Mrocznego Władcy. Jednak minusem tej książki zdecydowaniem jest jej długość... Książkę się czyta strasznie szybko ;c Jednak nie zajmuje ona wiele miejsca na półce i wszystkie tomy obok siebie, wyglądają naprawdę wspaniale ;)
Cała seria jest fantastyczna i w każdej z części dowiadujemy się czegoś nowego. Podobają mi się ilustracje w książce, zazwyczaj są to zagadki nad którymi sama potrafiłam spędzić kilka - kilkanaście minut :D

SatanSerduszko2 | 2016-11-04
Przeczytana: 30 lipca 2012

Ciekawa, krótka, lekka historia. Dla fanów fantasy raczej nie okaże się powalająca.

Tali | 2015-10-29
Przeczytana: 2012 rok

Kilka godzin temu, skończyłam czytać tą książkę i sama nie wiem co sądzić o niej sądzić. Ogólny pomysł na fabułę jest naprawdę dobry. Nie ma tutaj żadnych wampirów, wilkołaków, elfów, krasnoludów(na razie). Autorka dała nam ciekawą fabułę, jednak uważam, że tej książce czegoś brakuje.

Pierwszą rzecza, na którą zwrocila to długie opisy albo opisy, które zostawiają u czytelnika niedosyt. Szczególnie nie podobało mi się, że autorka "poskąpiła" w charakterystyce postaci. Miejsce na uzupełnienie informacji o bohaterach autorka skupiała się na akcji w książce.

Akcja...w tym zakresie praktycznie nie można powiedzieć, że nie było ciekawych momentów. Jedyne co mi się nie zbyt podobało to, że wszystko działo się za odrobinkę szybko. Oczywiście w książce akcja powinna być wartka, ale w tym przypadku brakowało "kropki nad i".

W tej książce mamy kilku bohaterów. W pierwszej części książki (tak ta książka jest podzielona na dwie części) mamy pięciu glownych bohaterów. Jednak tutaj mamy...