Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Cykl: Pas Deltory (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Forest of Silence
deltora, fantasy
AgathaNami

Jennifer Rowe starszym czytelnikom znana jest z jej całkiem intrygujących kryminałów, jednak pod pseudonimem Emily Rodda pisze również książki dla dzieci z równie dużym sukcesem. Poza serią "Pas Deltory" autorka napisała również "Rowan of Rin" czy "The Fairy Realm". Odniosła wielki sukces w Australii i szkoda, że tak mało jej książek zostało wydanych w Polsce. Mowa zwłaszcza o pozycjach skierowanych do dzieci, o których wydawnictwa czasem zapominają, a to oni są potencjalnymi przyszłymi dojrzałymi czytelnikami.Pierwsza część serii idealnie wprowadza młodego czytelnika do zaczarowanego królestwa Deltory. Kraina o burzliwej przeszłości stała się ostoją spokoju, a przynajmniej tak sądzono z pałacowych okien, gdyż nikomu z dworu nie wolno było opuszczać murów zamku. Jednak teraz również nad smukłymi wieżami pałacu zbierają się ciemne chmury pod postacią Władcy Mroku.

źródło opisu: Egmont, 2012

źródło okładki: Egmont, 2012

Adrian Jeżak | 2019-07-30
Przeczytana: 27 lipca 2019

Książka wartka i niestety krótka. Akcja przebiega szybko jednak dzieje się to kosztem ograniczonych opisów miejsc, postaci czy sytuacji. Zdania są krótkie i treściwe. Jednak akcja rozkręca się z czasem a książka wciąga.
Przeczytajcie sami,
Adrian Jeżak

CzarneOko | 2018-05-10

Nic specjalnego - sama akcja ciekawa, ale postacie wydają się niepełne, czegoś im brakuje. To samo z opisami. Autorka po prostu za bardzo leci do przodu, przez co pozostawia spory niedosyt. Książka cieniutka, da się przeczytać w jeden wieczór.

N_Czytelniczka | 2017-07-18
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Plus za pomysł i ładną okładkę.

Aoi | 2017-02-08
Przeczytana: 31 stycznia 2016

"Puszcze milczenia" to z pewnością ciekawy wstęp do całego cyklu. Nie jest to ani książka innowacyjna, ani nawet wybitna. Nazwałabym ją po prostu lekkim, ale przyjemnym czytadłem, po które jednak warto sięgnąć. Dlaczego? Chociażby dlatego, żeby się dobrze bawić, żeby spędzić miło popołudnie i żeby poznać coś nowego. Cykl z pewnością będę kontynuować - jestem ciekawa, jakie kolejne przygody zafunduje bohaterom autorka.

[ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/2016/07/puszcze-milczenia-erodda.html]

SatanSerduszko2 | 2016-11-04
Przeczytana: 30 lipca 2012

Ciekawa, krótka, lekka historia. Dla fanów fantasy raczej nie okaże się powalająca.

śmieszniasta808 | 2016-06-14
Przeczytana: październik 2015

Ciekawa nawet wciągająca.

mania | 2016-04-13

Pas Deltory : Puszcze Milczenia Książka jest o chłopcu o imieniu Lief. W swoje urodziny rodzice wyjawniają mu Sekret. Ojciec Liefa -Jarred- mieszkał w pałacu i był przyjacielem Króla!!! Jarred odkrył spisek Władcy Mroku i Prandine'a . Pas Deltory został rozbrojony został pas ale kamienie znikły. Zostały schowane w miejscach których każdy się boi. Jarred chciał ich szukać ale spadło na niego drzewo. Rodzice chcą żeby Lief poszedł ich poszukać. Dają mu dwa prezenty ; miecz i opończe. Ale to nie koniec niespodzianek. Chłopiec będzie miał towarzysza (ku jego przerarzeniu ) jest to wieśniak Barda. Pierwszy przystanek to Puszcze Milczenia. Spotykają tam dziką dziewczynę - Jasmine, kruka -Kree i futrzaste stwożonko - Filliego. Czy dwojgu przybyszom uda sie zdobyć klejnot Pasa Deltory? Polecam:) mania😁

Flashi3q | 2016-02-09

Kilka lat temu przeczytałem prawie wszystkie tomy z serii i w sumie nie było źle, choć mam kilka zarzutów. Autorka poskąpiła co bardziej rozbudowanych opisów,książki są przeraźliwie krótkie, akcja momentami zbyt szybko się rozwija, czy to, że występuje tu trochę typowych motywów z gatunku. Widać, że seria skierowana jest raczej do osób młodszych i dopiero zaczynających przygodę z gatunkiem, dlatego trochę usprawiedliwiam ocenę (reszta tomów z samą oceną, bo raczej nie dostrzegłem zmian).

Luriko | 2016-01-19
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Moja recenzja:

Tali | 2015-10-29
Przeczytana: 2012 rok

Kilka godzin temu, skończyłam czytać tą książkę i sama nie wiem co sądzić o niej sądzić. Ogólny pomysł na fabułę jest naprawdę dobry. Nie ma tutaj żadnych wampirów, wilkołaków, elfów, krasnoludów(na razie). Autorka dała nam ciekawą fabułę, jednak uważam, że tej książce czegoś brakuje.

Pierwszą rzecza, na którą zwrocila to długie opisy albo opisy, które zostawiają u czytelnika niedosyt. Szczególnie nie podobało mi się, że autorka "poskąpiła" w charakterystyce postaci. Miejsce na uzupełnienie informacji o bohaterach autorka skupiała się na akcji w książce.

Akcja...w tym zakresie praktycznie nie można powiedzieć, że nie było ciekawych momentów. Jedyne co mi się nie zbyt podobało to, że wszystko działo się za odrobinkę szybko. Oczywiście w książce akcja powinna być wartka, ale w tym przypadku brakowało "kropki nad i".

W tej książce mamy kilku bohaterów. W pierwszej części książki (tak ta książka jest podzielona na dwie części) mamy pięciu glownych bohaterów. Jednak tutaj mamy...