Gratisowe recepty Pana Boga na to jak się sobie i innym podobać.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bożena

Czy wiesz, że znane przysłowie: Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada ma swoje źródło w biblijnej Księdze Przysłów? Ależ tak! I jest jedną z niezawodnych recept Pana Boga. Recept gratisowych, których dał nam w Piśmie Świętym wiele. Odnajdziesz je także w tej pełnej humoru książce, która została napisana specjalnie dla Ciebie. Z niej dowiesz się między innymi, że Zarozumiałość prowadzi...

Z niej dowiesz się między innymi, że Zarozumiałość prowadzi do sporu, Prawdziwy przyjaciel kocha w każdym czasie, a Temu, kto hojnie rozdaje, ciągle przybywa. Że Droga leniwego jest jak kolczasty płot, a Kto przebywa z mądrymi, nabywa mądrości.

Na nabywanie mądrości nigdy nie jest za wcześnie. Najlepiej wziąć się do tego od razu.

Powodzenia!

W książce - oprócz wspomnianych w tytule recept - możesz znaleźć krótkie, z humorem napisane opowiadania, wiersze na różne okazje, a także zabawę-niespodziankę, z której dowiesz się, co powinieneś w sobie zmienić, aby się sobie i innym bardziej podobać.
Wszystko to zilustrowane zostało przepięknie przez panią Olę Makowską.

Bohaterami książki jest rodzeństwo: Adaś, Ewcia (przygotowująca się do Pierwszej Komunii Świętej) i Staś przedszkolak, a także ich rodzice, koleżanki i koledzy. Wszyscy oni czekają właśnie na Ciebie!

źródło opisu: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=2145

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=2145

katecz | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Dla dzieci 5 - 12 lat

Pozycja ta jest zbiorem wierszy, opowiadań i psalmów (opracowanych przystępnie dla mlodego czytelnika). Jedne są lepsze, ciekawsze, inne trochę mniej interesujące, nudniejsze. Jednak całokształt nas zadowolił. Książka została tez ladnie zilustrowana.

Recepty mozna czytać po kolei, gdyz wydarzenia posiadają pewną chronologie (przedstawiane sa za pomocą pewnej rodziny i ich przyjaciół), ale mozna tez wybiórczo, wybierając temat, problem który nas interesuje.

My mamy ulubione wiersze i opowiadania, do których chętnie wracamy. I muszę przyznać, ze często do niej wracamy ;-) Recepty sa po prostu cały czas w zasiegu naszych rąk.

"Lepiej mieć mało i żyć uczciwie, niż komfortowo, a niegodziwie".

Oliwia | 2015-05-30
Monika | 2014-08-02