Galaktyczny zwiad

Wydawnictwo: Solaris
Галактическая разведка
yaqb1981

Inne wydania

Galaktyczny zwiad to pierwsza część epopei Ludzie jak bogowie. Nieskrępowana wyobraźnia Sniegowa tworzy w tej gwiezdnej sadze olbrzymie kosmoloty pożerające przestrzeń, ludzkość potrafi budować sztuczne słońca i planety, pomaga też napotkanym w galaktyce inteligentnym rasom. Wiele z tych istot ma legendy na temat niszczycielskich wrogów. I kiedy pierwszy ziemski statek wyrusza do centrum...

Wiele z tych istot ma legendy na temat niszczycielskich wrogów. I kiedy pierwszy ziemski statek wyrusza do centrum Galaktyki, napotyka tych Niszczycieli. Wielka wojna gwiezdna to kwestia godzin. Czy ludzkość, która zapomniała już o swojej wojennej przeszłości musi zacząć się zbroić.

Siergiej Sniegow (1910 - 1994) rosyjski pisarz science fiction, z wykształcenia fizyk. Jakże typowy radziecki życiorys – niewygodny dla komunistów niezależny myśliciel, skazany na 10 lat łagrów, po wyjściu nie mógł nigdzie dostać pracy. Zaczął pisać, ale i tu rzucano mu kłody pod nogi, wydawnictwa wciąż odrzucały jego prace. Fantastyka przyniosła w końcu Sniegowowi wielką popularność. Zwłaszcza epopeja gwiezdna – Ludzie jak bogowie.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/fantastyka/141965-dalekie-szlaki-1-.html

źródło okładki: http://solarisnet.pl/141965-48519-large/dalekie-szlaki-1-.jpg

Karol Łabasiewicz | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2013
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Jest to kolejna przeczytana książka która utwierdza mnie w przekonaniu że, jeżeli autor jest dobrym powieściopisarzem to nie ma znaczenia fakt w jakich czasach tworzył. Powiem więcej, wydaje mi się że tworząc w latach 60, lub 70 trzeba było się wykazać większą pomysłowością.
Przez pierwsze kilka stron wydawało mi się że będzie to kolejna droga przez mękę, szybko się jednak pozytywnie rozczarowałem. Akcja szybko się rozwija i trzyma w napięciu.

Marcus | 2017-01-29

To nie jest hard s-f w kształcie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Ta książka nie ma klimatu rasowej space opery, choć jest często do tego podgatunku s-f zaliczana. Są podróże kosmiczne, obcy, ale ten styl trąci myszką.

"Romans" człowieka z obcym gatunku żeńskiego budzi uśmiech politowania. Ciągłe sprzeczki głównych bohaterów nużą - są jak kiepski film obyczajowy.

No i ten przaśny, rosyjski styl pisania. Jeden, dwa rozdziały - OK, niech będzie. W dużych dawkach te gawędzenie i zagadywanie irytuje.

Przeczyłem połowę tej książki. Nie twierdzę, że jest słaba. Nie jest to taki totalny anachronizm jak u H. Wells. Dla czytelnika przyzwyczajonego do takich pisarzy jak D. Weber czy I. Douglas, "Galaktyczny zwiad" będzie bajeczką. Trudno mieć pretensje, że bohaterowie "Przedwiośnia" nie używają smartfonów. Sniegow pisał wiele lat temu. Jego książkę trzeba potraktować jak mocno zakurzoną klasykę s-f.

"Galaktyczny..." może robić wrażenie wizją futurystycznych supermiast, podróży...

Acilya | 2012-02-23

Czytałam ją dość dawno, jest to chyba jedna z pierwszych tych niewielu w sumie książek sf, które przeczytałam. Pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Jakaś stara książka taty wygrzebana z pudeł na strychu, którą przeczytałam z braku innych pozycji! Książka bardzo ciekawa, mam zamiar odświeżyć sobie ją niebawem, jak i przeczytać dwie kolejne części trylogii.

charlotte | 2013-07-01

Tak naiwnie śmieszne, że aż wciągające. Nic mnie tak ostatnio nie rozbawiło, jak wizja przyszłości, w której każdy (nawet najpoważniejszy) problem jest rozwiązywany w mgnieniu oka.

Henry Rackham | 2011-01-21

Dawne, dawne czasy. Pamiętam tylko, że byłem książką zauroczony - dlatego też ją tu poszukiwałem. Nostalgiczny powrót do przeszłości

Kesser | 2010-07-27

Bardzo ciekawa, choć dziwna pozycja. Autor miał naprawdę ciekawe wyobrażenie podróży kosmicznych.

Andrzej Lewicki | 2015-07-22
Przeczytana: 1985 rok

choć w czasach, gdy czytałem tę książkę była bardzo propagandowa, czytało się ją świetnie

MrMLD | 2013-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2013

ROB | 2017-01-23

klasyka radzieckiego SF space opery i wizji triumfu komunizmu w galaktyce xD

krzyzak | 2010-12-11
Przeczytana: 1992 rok

Czytałem bardzo dawno i takie zostawiła wrażenie.