Mosty. Trzy tysiące lat zmagań z naturą.

Wydawnictwo: Arkady
Bridges. Three Thousand Years of Defying Nature
mosty, wiadukty, estakady
albumy
Pyniu85

"Mosty" to książka niezwykła i ekscytująca. David J. Brown opisał ponad 100 najważniejszych mostów świata, od kamiennych konstrukcji z czasów cesarstwa rzymskiego i pięknych drewnianych mostów japońskich aż po smukłe obiekty wznoszone obecnie. Przedstawił sylwetki projektantów mostów i opisał trudności z jakimi borykali się podczas ich budowy, omówił zastosowane rozwiązania, a także zwrócił uwagę na niedostatki projektów, w wyniku których dochodziło niejednokrotnie do katastrof. Opisywane obiekty, stanowiące wspaniałe osiągnięcia techniczne, są ilustrowane doskonałymi zdjęciami.

źródło opisu: www.arkady.com.pl

źródło okładki: www.arkady.com.pl