PHP w mgnieniu oka

Wydawnictwo: Helion
php

Poznaj język PHP - najpopularniejszą technologię tworzenia dynamicznych witryn WWW * Sposoby przetwarzania informacji z formularzy na stronach WWW * Komunikacja z bazą danych * Usuwanie błędów z kodu Dynamiczne witryny WWW stopniowo wypierają takie, które opierają się wyłącznie na statycznych treściach. Możliwość połączenia stron z bazą danych pozwoliła na tworzenie portali, sklepów...

* Sposoby przetwarzania informacji z formularzy na stronach WWW
* Komunikacja z bazą danych
* Usuwanie błędów z kodu

Dynamiczne witryny WWW stopniowo wypierają takie, które opierają się wyłącznie na statycznych treściach. Możliwość połączenia stron z bazą danych pozwoliła na tworzenie portali, sklepów internetowych, katalogów, forów dyskusyjnych i wielu innych witryn, bez których trudno sobie wyobrazić oblicze współczesnego internetu. Spośród technologii wykorzystywanych do tworzenia dynamicznych witryn WWW największą popularnością cieszy się PHP. Tę dostępną nieodpłatnie platformę można uruchomić w każdym systemie operacyjnym. PHP jest językiem stosunkowo prostym. Pisane w nim skrypty są osadzane w kodzie strony WWW i interpretowane podczas jej wyświetlania w przeglądarce. PHP w mgnieniu oka to książka dla tych, którzy chcą szybko poznać najważniejsze elementy programowania w języku PHP. Opisuje podstawowe zagadnienia związane ze zmiennymi, słowami kluczowymi i organizacją kodu. Czytając ją, dowiesz się, jak za pomocą PHP przetwarzać różne typy danych, jak osadzać kod PHP wewnątrz kodu HTML i jak tworzyć elementy stron WWW. Nauczysz się również łączyć skrypty PHP z zewnętrznymi programami, serwerami i usługami, przeczytasz o komunikacji z bazą danych, obsłudze systemu plików i usuwaniu błędów ze skryptów.* Zmienne i stałe w PHP * Sterowanie przebiegiem programu * Stosowanie funkcji * Przetwarzanie różnych typów danych * Obsługa formularzy HTML, sesji i plików cookie * Uwierzytelnianie użytkowników * Komunikacja z serwerem WWW * Łączenie z bazą danych * Obsługa błędów * Klasy z repozytorium PEARJeśli chcesz nauczyć się PHP, ale nie masz na to zbyt wiele czasu, koniecznie przeczytaj tę książkę.

YaminoKiri | 2015-03-17
stasiek | 2011-12-17