Z dziejów średniowiecza. Wybór pism

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Łukasz Kuć

Na tom niniejszy składa się osiem prac pisanych w latach 1921-1933, dotyczących zarówno historii Polski, jak i dziejów powszechnych: - "Władztwo biskupie na grodzie wolborskim w wieku XIII" - "Możnowładztwo polskie w. XI i XII i jego podstawy gospodarczo-społeczne" - "Początki biskupstwa płockiego w świetle falsyfikatów mogilneńskich" - "Terytoria plemienne w ustroju administracyjnym Polski...

- "Władztwo biskupie na grodzie wolborskim w wieku XIII"
- "Możnowładztwo polskie w. XI i XII i jego podstawy gospodarczo-społeczne"
- "Początki biskupstwa płockiego w świetle falsyfikatów mogilneńskich"
- "Terytoria plemienne w ustroju administracyjnym Polski piastowskiej (w. XII-XIII)"
- "W spawie ustroju plemiennego na ziemiach polskich"
- "Z dziejów społecznych Polski średniowiecznej (ascripticii i ich geneza)"
- "Stosunek Longobardów do Rzymian we Włoszech północnych w okresie inwazji na tle uposażenia klasztoru św. Kolumbana w Bobbio w w. VII-X"
- Miasta Europy zachodniej i środkowej rozpatrywane na podłożu średniowiecznego życia gospodarczego"
(fragment posłowia)

źródło opisu: opis autorski