Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców

Wydawnictwo: Galaktyka
dziecko, żywienie, dieta
joly_fh

Co przygotować swojemu dziecku? Czy można już bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa? Na te i inne pytania odpowiada książka Zdrowy maluch, która powstała z połączenia pasji do gotowania z wiedzą o żywieniu dzieci. Autorki wskazują kiedy do jadłospisu można włączyć poszczególne produkty i jak właściwie zbilansować tygodniową dietę, by rozwijający się organizm mógł wykorzystywać niezwykłe bogactwo natury.

To książka, która pomoże wszystkim rodzicom odpowiednio skomponować dziecięcy jadłospis oparty na roślinach i nabiale oraz przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2013

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

zuzankawes | 2014-04-06

Czym i jak karmić niemowlaka i małe dziecko? To pytanie, które spędza sen z powiek niejednej mamie. Do niedawna, zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka, także i ja borykałam się z tym problemem. W literaturze przedmiotu znaleźć można dość sporą ilość informacji o tym, jak wprowadzać nowe produkty dla niemowląt karmionych mlekiem, ale już w przypadku karmienia dzieci, które ukończyły 1 rok życia, do tej pory w dostępnej literaturze istniała luka i tym samym, wciąż mamy małą wiedzę na temat zdrowego odżywiania maluchów. Miejmy nadzieję, że wraz z publikacją o której pisać zamierzam, stan ten choć trochę ulegnie zmianie.
Ową magiczną publikacją, jest Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców Magdaleny Sikoń i Moniki Skowronek. Pań, które same będąc mamami postanowiły zebrać swoje pomysły na dania dla dzieci, podzielić się swoją wiedzą i napisać książkę dla mam takich jak one. Jednym słowem dla każdej mamy chętnej, by jej dzieci jadły smacznie i zdrowo.
Autorkom zdrowego...

Nadia | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Jak dla mnie rewelacyjne zestawienie, wreszcie logicznie, w jednym miejscu opisane co i kiedy wprowadzać. Przepisy oryginalne, pozwalają w prosty sposób urozmaicić jedzonko malucha:) Polecam wszystkim rodzicom, i tym jedzącym mięso, i tym zupełnie bezmięsnym. U nas przetestowana na dziecku - dziecko twierdzi, że smaczne jedzonko:)

MONICZKA | 2013-12-29
Na półkach: WEGE
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Polecam dla wege mam, a zwłaszcza dla tych co próbują przejść na dietę wegetariańską, bo są w niej zawarte podstawowe informacje na temat żywienia wege dzieci. To co jest dla nich konieczne, odpowiednie oraz w jakich ilościach. A na dodatek przepisy przypisane do wieku malucha.

evax | 2014-10-21
Na półkach: 2014
Przeczytana: 21 października 2014

Świetny poradnik żywieniowy dla rodziców.
Podzielona na pięć części.
Z pierwszej części dowiadujemy, się jak wygląda tabela żywności.
Druga część przedstawia wszystkie warzywa, owoce, zboża, rośliny strączkowe, nabiał, tłuszcze oraz przyprawy - dobrze, w miarę szczegółowo opisane.
( od kiedy można podawać je maluchowi oraz jakie zawierają witaminy ).
Następny rozdział ukazuje przepisy - na fajne potrawy. ( dla każdego miesiąca inne ).
Ostatni rozdział - pomaga jak bilansować dietę dziecka.

Książka opisuje przykładowy jadłospis dla dzieci od 6 miesiąca do 3 lat.
Bardzo przydatny, dla każdej mamy.

Tutamsiam | 2016-01-19
Na półkach: Dziecko
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Idealna gdy nie masz już pomysłu na kuchnie swojego dziecka.
Przepisy na najmłodsze miesiące nieco zbyt wyszukane ale może to moje dziecko było "oporne".

Informacje kiedy można zacząć podawać dany produkt są bardzo pomocne.

nat | 2016-08-22
Na półkach: 2016