Poradnik stylu dla niego

Wydawnictwo: Buchmann
moda, styl, mężczyzna
poradniki
joly_fh

Dobrze jest znać zasady, ale jeszcze lepiej wiedzieć, w jakich okolicznościach je stosować, by nie utrudniać tym życia sobie i innym. Paradoks poradników savoir-vivre’u polega na tym, że ci, którzy powinni do nich zajrzeć, absolutnie nie czują takiej potrzeby, ci zaś, którzy po nie sięgają, zwykle dzięki rodzicom wiedzą już to, co wiedzieć powinni, rzadko więc uważają je za pasjonującą...

Paradoks poradników savoir-vivre’u polega na tym, że ci, którzy powinni do nich zajrzeć, absolutnie nie czują takiej potrzeby, ci zaś, którzy po nie sięgają, zwykle dzięki rodzicom wiedzą już to, co wiedzieć powinni, rzadko więc uważają je za pasjonującą lekturę. Trudno wszak fascynować się tym, co i tak nie stanowi już tajemnicy. Ta książka jest inna – oprócz przydatnych rad i informacji zawiera także anegdoty lub komentarze z poradników pochodzących z poprzednich dekad. Warto sprawdzić, co myśleli o istotnych dziś dla nas sprawach nasi rodzice i dziadkowie.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013

źródło okładki: www.buchmann.com.pl

Emil | 2016-07-27
Przeczytana: 21 lipca 2016

Zakupiłem podczas urlopu jako przerywnik w czytaniu innej książki. Część rzeczy zawartych w książce wiedziałem, część porad jest oczywista. Czasami opisane jest pochodzenie historyczne danej porady, np kto odpowiadał za co podczas organizacji wesela. Podobała mi się część poświęcona doborowi barw ubrań, w zależności od typu karnacji oraz koloru włosów. Pomocna również będzie informacja dotycząca ubioru w zależności od typu sylwetki - czego unikać, a co stosować - jakie elementy garderoby, wzory lub kolory tkanin pozwalają ukryć zbędny tłuszczyk i co wizualnie wydłuży sylwetkę. Książkę jak na urlopowy relaks czyta się szybko. Nie czytałem wcześniej innych książek o podobnej tematyce, ale tą pozycję mogę polecić innym panom. Lepsze przestrzeganie jakichkolwiek zasad niż bycie ignorantem.

Innocentius | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Poradnik o wszystkim i o niczym, choć napisany poprawnie - ale czy go wystarczy by polecić go czytelnikom? Porady, które naprawdę coś wnoszą (bo nie są truizmami czy zasłyszanymi sloganami) można by streścić na jednej, góra dwóch stronach. Przez moment miałem też wrażenie, że poradnik spisany był niejako na kolanie - niektóre fragmenty nagle się urywają, są niedokończone, jakby prosiły się o uzupełnienie. Na koniec słowo o wydaniu - opracowanie graficzne jest całkiem przyzwoite, natomiast czcionka... Bez komentarza. Niemniej poradnik polecam słabym i niezbyt wtajemniczonym znawcom "gatunku" - lwy salonowe będą jednak zawiedzione.

Joanna | 2013-10-02
Przeczytana: 02 października 2013

Zacznę może od opracowania graficznego- już na pierwszy rzut oka widać, że wydawca nie kwapił się o wysoką jakość i design książki. A szkoda, bo to pozycja o stylu, więc by wypadało. Czcionka nieczytelna, zdjęcia dobierane na chybił trafił, tekst łamie się nie w tych miejscach, co powinien.
Po drugie, ponad połowa książki to dokładnie, literalnie skopiowane fragmenty z "Poradnika stylu dla niej". Nie wiem, jaki jest sens robienia dwóch książek o różnych tytułach z tym samym tekstem, ale uważam, że jest to oszukiwanie czytelnika. Kupując inną książkę, spodziewam się odmiennej treści. Poza tym Poradnik jest bardzo powierzchowny, lakoniczny, pisany chyba w przerwach między gotowaniem a sprzątaniem. Zresztą, jak można opisywać sposoby wiązania krawatu i nawet nie pokusić się o ilustrację?
Polecam poszukać ciekawszych, poważniejszych pozycji. Ja się zawiodłam.

majux | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Trzeba być bytem humanoidalnym aby coś wynieść z tego poradnika.
Jeżeli ktoś szuka czegoś więcej niż skrajne minimum, niech poszuka innej pozycji.

Justyna | 2013-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2013

zmarnowane 14,99 zl, nie polecam. taki poradnik sama mogłabym napisać.

Lukasz | 2017-01-11
Emilia Olejniczak | 2016-05-24