Margaret Thatcher, The Authorised Biography

Penguin Books
2013-01-01
2013-01-01
Margaret Thatcher Żelazna Lady Iron Lady

Genialna kobieta, świetna książka. W końcu znalazłem partię, na którą mógłbym głosować bez żadnych rozterek - Torysi za Margaret Thatcher.

Książka jest potężna. 850 stron w wydaniu angielskim. Drobną czcionką. W wielu miejscach musiałem się przymuszać, odkładać żeby dobrnąć do końca. Ale naprawdę warto. Nie jest dla mnie jasne czy szykuje się drugi tom. Jak do tej pory trudno to jasno stwierdzić. Akcja kończy się w 1982 roku.

Jest to jedyna biografia autoryzowana przez rodzinę i znajomych pani Premier. Ona sama nigdy książki nie czytała i życzyła sobie, by ukazała się ona po jej śmierci. Co też miało miejsce w kilka tygodni po jej pogrzebie. Bibliografia i trud autora są naprawdę imponujące. materiały były przez niego zbierane przez kilkanaście lat.

Iron Lady to postać wielka i kontrowersyjna. Jej dzieje pozwalają nam inaczej spojrzeć na historię najnowszą Zjednoczonego Królestwa i na życie prywatnie pani Thatcher. Lektura nie należy do łatwych. Nie wiem czy możemy rychło oczekiwać tłumaczenia. Raczej nie.

Wyszedł już tom 3 i 4.

Wyszedł już tom 3 i 4.

Bardzo szczegółowo opisana biografia Żelaznej Damy pod względem jej życia politycznego. Nie o takiej formie biografii myślałam.

• Biografie
  • Do kupienia