Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Arkady
Restauracion de pintura
832104366X
sztuka

Ten szczegółowo opracowany poradnik odkrywa przed czytelnikami tajemnice warsztatu konserwatora zabytków. Przedstawia krok po kroku metody postępowania zarówno w przypadku niewielkich uszkodzeń, jak i poważnych zniszczeń wymagających skomplikowanych prac konserwatorskich z użyciem specjalistycznego sprzętu. Zawiera wiedzę na temat materiałów, urządzeń i preparatów chemicznych stosowanych przez konserwatorów, a także sposobów właściwego przechowywania ekspozycji obrazów. Publikacja zainteresuje nie tylko konserwatorów, ale także kolekcjonerów dzieł sztuki oraz studentów wydziałów konserwacji zabytków.

źródło opisu: Arkady, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie