Zrób to teraz. Stop odkładaniu spraw na jutro

Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "One Press POWER". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Procrastination Cure: 7 Steps To Stop Putting Life Off
poradniki
Kamil

Odkładasz wszystko na jutro? Nie wiesz, jak zacząć, boisz się porażki, a do tego masz bałagan — w pokoju, na biurku, w głowie? Być może wpadłeś w wir prokrastynacji? Prokrastynacja polega na odsuwaniu od siebie czynności, na których powinieneś skupić się w danej chwili, w celu wykonania zajęć przyjemniejszych lub mniej kłopotliwych. STOP! Nie odkładaj tej książki na półkę, a swojego życia na później - przeczytaj wskazówki i porady kogoś, kto sam był prokrastynatorem, a teraz pomoże Ci wreszcie ruszyć z miejsca i wybrnąć z zalegających projektów.

- Zapoznaj się z pogłębioną analizą przyczyn prokrastynacji (w opozycji do traktowania jej jedynie jako problemu z zarządzaniem czasem).
- Znajdź siebie wśród sześciu typów prokrastynatorów: Neurotycznego perfekcjonisty, Łowcy wielkich okazji, Chronicznie zmartwionego, Buntownika, Dramatoholika i Gniewnego dawcy.
- Zastosuj kluczowe strategie i praktyczne rozwiązania, by uwolnić się od każdego rodzaju prokrastynacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2012

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/zrob-to-teraz-stop-odkl...»

Książka tylko częściowo posiada wartość.
Wartościowy jest w niej opis 6 typów osób pielęgnujących prokrastynację. Perfekcjonista, buntownik, łowca wielkich okazji, dramatoholik, dawca, chronicznie zmartwiony. Część ta ma wartość z powodu opisanych w niej uczuć jakie towarzyszą prokrastynacji i nawet dobrych przykładów.

Zdecydowanie marną wartość ma wprowadzenie a metody walki z prokrastynacją jeszcze mniejszą. Lanie wody, reklama własnych publikacji, powtarzanie tego samego pod inną nazwą. Nawet wydawca skopiował jeden akapit z narzędzia do walki z prokrascynacją do drugiego narzędzia w całości bez zmiany. Nie wiem po co... Aby książka była dłuższa? Nie chciało im się sprawdzić co wydrukują?

Podsumowując typy prokrastynatorów są warte uwagi, mimo iż tam również są powtórzenia, tyle że podział jest tylko dla lepszej przejrzystości, tak przypuszczam. :)
Reszta publikacji jest nędzna, często wybiega poza racjonalne pojmowanie rzeczywistości, mimo że był tam wątek o obiektywnym...

Izoldka | 2015-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2015

Kolejny amerykański gniot. Bełkot, bełkot i jeszcze raz bełkot, który niewiele ma wspólnego z rzetelnym omówieniem zagadnienia prokrastynacji oraz technik pozwalających na rozpoczęcie pracy i skuteczne jej kontynuowanie. Wyświechtane frazesy typu "Musisz znaleźć powody do zmiany, które będą większe niż Twoje problemy" czy "Musisz chcieć znaleźć się wśród największych" na pewno nie są dobrymi radami i wątpię by komukolwiek w czymkolwiek pomogły. Odniosłam za to wrażenie, że autor napisał książkę tylko po to by rozliczyć się ze swoją przeszłością. Nie ma rozdziału, w którym by nie wspomniał o swoim alkoholizmie i o tym, jak zerwał z nałogiem. Stale próbuje się usprawiedliwić, wybielić i pokazać jaki silny jest. Jeśli myśli, że kogoś interesuje jego przeszłość i życie prywatne, to niestety jest w błędzie.

matty24 | 2014-12-21

Początek książki to typowo teoretyczny opis zjawiska prokrastynacji oraz przedstawienie typów prokrastynatorów. Zajmuje to ponad połowę pozycji i dopiero pod koniec możemy znaleźć wskazówki jak sobie radzić z tym problemem. Przeczytać warto bo nie jest obszerna i zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

agn1232 | 2016-11-18

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji.

Marek | 2016-11-22
Przeczytana: styczeń 2017