Lista. Historia zbrodni niedoskonałych...

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Mieszkający z niezbyt sympatycznym kotem Adam traci intratną posadę na rzecz nudnej i pozbawionej perspektyw pracy w firmie ubezpieczeniowej. Problemy z regulowaniem rachunków sprawiają, że decyduje się na podnajem jednego z pokoi. Lokalem zainteresowana jest Agnieszka, nauczycielka samotnie wychowująca córkę Anię. Okazuje się, że Adam w osobie Agnieszki zyskuje nie tylko lokatora, ale też...

Okazuje się, że Adam w osobie Agnieszki zyskuje nie tylko lokatora, ale też kompana do skutecznego podreperowania dziury w domowym budżecie…

Kiedy uczciwe sposoby na poprawę sytuacji finansowej zawodzą, pozostaje droga przestępcza. Poddany dla żartu pomysł na wyjście z kłopotów niespodziewanie przechodzi w stan realizacji, ściągając na bohaterów całą lawinę problemów. Akcja przyspiesza, a trup ściele się gęsto.

Zdołowany Adam, ambitna Agnieszka, słodka Ania i wredna Niutka – kiedy ich drogi się spotkają, nic już nie będzie takie jak przedtem.

Magda Bielicka – redaktor naczelna rosyjskojęzycznego portalu. Wieloletni dziennikarz prasy lokalnej, a także redaktor prowadzący mediów branżowych. Absolwentka dziennikarstwa oraz politologii. Autorka bloga pt. "Z życia wąsatej kreatury". Pochodzi z Prabut. Mieszka w Pruszczu Gdańskim z mężem i kotem.

źródło opisu: Novae Res 2013

źródło okładki: Novae Res 2013

Doracy | 2016-12-08

Już już miałam odłożyć, bo zapowiadało się na tani romans gdy nagły zwrot o 180 stopni zachęcił mnie do kontynuowania. Za to zaskoczenie dodaję gwiazdkę. Nudno nie jest. Oczywiście jeśli szukasz typowego kryminału to nie ten adres. Ale jeśli bawią cię kryminałki z przymrużeniem oka Lista spodoba ci się.

Pinko1700 | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam

Adam ma problemy finansowe i to dosyć poważne- wygodne mieszkanie, na które jeszcze jakiś czas temu było go stać, stało się nagle zbyt kosztowne w utrzymaniu. Przyzwyczajony jedynie do kociego towarzystwa wrednej Niutki mimo wszystko stara się wybrnąć z problemu, ledwo godząc się z myślą o obcych stopach przemierzających mieszkanie. Tak zapoznaje Agnieszkę i jej córkę Anię; między bohaterami nawiązuje się nić porozumienia, po części przez podobne życiowe problemy, a po części przez wspólne zainteresowania. Rzucony mimochodem pomysł na obrabowanie byłego szefa niespodziewanie zostaje wcielony w życie, co daje początek "gangsterskiej parze".

Jak długo bohaterowie będą trzymać się wątpliwego rzemiosła, pełnego niespodziewanych zwrotów akcji, nieprzemyślanych ruchów i... zbrodni w każdym tego słowa znaczeniu ?

Okładka bardzo przyjemna, rysunkowa, no i ta kusząca góra pieniędzy ! Każdy z nas na jej widok pewnie od razu wpada na pomysł, co też zrobiłby z taką ilością gotówki. Totalnie...

toska1982 | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Od zawsze lubiłam czytać polską literaturę, tak samo jak uwielbiam polskie kino, dlatego z wielką chęcią sięgam po książki rodzimych autorów. Dlatego też gdy przeczytałam o najnowszej książce, a właściwie debiucie pani Magdy, stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. W końcu nie ma tu wielkiego spadku, za to jest trup za trupem i góra pieniędzy.

Adam i Agnieszka, ich drogi krzyżują się w nie najlepszym momencie życia. A może właśnie ten moment jest idealny. Adam traci świetnie płatną posadę i zostaje mu praca w firmie ubezpieczeniowej, niestety niezbyt dobrze płatna. Dlatego koniecznie musi wynająć pokój, by mieć z czego spłacać kredyt. Pokojem zainteresowana jest Agnieszka, wraz z córką Anią, która nagle traci dach nad głową, właściwie już drugi raz.

Choć obydwoje stoją na życiowym zakręcie, to razem wpadają na genialny plan podbudowania budżetu rodzinnego. Podany dla żartu pomysł, szybko przechodzi do realizacji, trup zaczyna ścielić się gęsto, a akcja nabiera co raz większego...

natarel | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Książka w stylu, który lubię - lekki kryminał w tonie czarnej komedii, chociaż w głos się nie śmiałam. Czyta się szybciutko, bo i książka niewielka, i przyjazna narracja i jeszcze jaką ma cudną okładkę! :-). Trochę mi jednak brakowało głębi, ale jeśli to debiut to można nieco przymknąć oko. Dodatkowa gwiazdka w ramach wspierania lokalnych autorów :-)

Jarosław Wróbel | 2017-02-19
Przeczytana: 16 lutego 2017

Tak na prawdę to nie książka. Szukając książki łatwej, lekkiej i zabawnej nie spodziewałem się wielkiej literatury. Niestety ta pozycja przekracza wszelkie granice groteski.

ŁukaszZet | 2017-01-21
Przeczytana: 22 stycznia 2017