Excel 2007PL. Poradnik HELP dla nieinformatyków.

Wydawnictwo: Komputerowa Oficyna Wydawnicza HELP
Excel, office
Rudzielec

Każdy może sprawnie pracować z programem Excel! Potrzebna jest tylko rzetelna i poręczna pomoc. Z naszym poradnikiem nauczysz się poszczególnych możliwości Excela od podstaw, możesz także rozwijać wcześniej nabyte umiejętności. Możesz przeczytać i przerobić poradnik "od deski do deski", ale możesz również traktować go jako podręczną pomoc przywoływaną tylko w razie potrzeby. Excel 2007 jest potężnym narzędziem umożliwiającym wykonywanie skomplikowanych obliczeń, ułatwiającym prowadzenie analiz i poszukiwanie rozwiązań. Mnogość funkcji matematycznych, statystycznych, finansowych, logicznych i wielu innych, w które wyposażono ten program, sprawia, że może być on stosowany niemal niemal wszędzie tam, gdzie trzeba dokonywać mniej lub bardziej skomplikowanych obliczeń. Program nie jest też pozbawiony podstawowego aparatu matematycznego, z arytmetyką włącznie. Dzięki temu równie dobrze może on służyć także tym, których potrzeby obliczeniowe nie wykraczają poza cztery podstawowe działania arytmetyczne i procenty, ale liczyć muszą często i dużo, np. z racji prowadzenia własnej firmy, choćby jednoosobowej. Z tego właśnie powodu funkcje programu są wyjaśnione w oparciu o proste przykłady obliczeniowe niewymagające specjalistycznej wiedzy, a przez to zrozumiałe dla każdego. Książka jest przeznaczona dla użytkowników komputerów osobistych, którzy opanowali podstawowe zasady obsługi systemu Windows. Książka będzie też przydatna użytkownikom znającym i używającym poprzednie wersje programu Microsoft Excel, którzy mają trudności ze znalezieniem potrzebnych narzędzi w programie Microsoft Excel 2007, czego przyczyną może być gruntowna zmiana interfejsu użytkownika.

źródło opisu: http://www.besthelp.pl/x_C_I__P_3010178-3010005.html