Anioły

Wydawnictwo: Arkady
anioły, historia sztuki
albumy
joly_fh

Nietypowego formatu album przedstawia aniołów ze wszystkich kręgów w kolejności odpowiadającej ich odległości od Boga. Wspaniałe dzieła sztuki – obrazy i rzeźby z kościołów i muzeów całego świata, oraz ilustracje, opowiadania, cytaty pokazują znaczenie zwykłych aniołów stróżów, a także archaniołów takich jak Michał czy Gabriel. Poznajemy sposoby jakimi aniołowie nas chronią, ostrzegają przed niebezpieczeństwami i prowadzą ścieżką Boga, ich rolę na Sądzie Ostatecznym i ich głosy, które odnajdujemy w muzyce. Są też rozdziały o aniołach wiedzionych na pokuszenie i upadłych, aniołach w przebraniu i ludziach, których los aniołowie odmienili.

źródło opisu: Arkady, 2010

źródło okładki: www.arkady.com.pl

ohmeingott | 2015-08-19
Na półkach: Przeczytane, Chcem

Piękna i intrygująca - tak określi tą książkę osoba nie tylko zafascynowana anielskimi istotami. Podróż przez historię, czas, a być może nawet w głąb samego siebie. Doskonale usystematyzowana, zbierana przez wieki wiedza na temat Aniołów, rzec bym mogła: małe kompendium. Przedstawione w skrócie wyobrażenia tych niezwykłych postaci w różnych wierzeniach i narodach - czy pomyślałbyś, że istoty będące odpowiednikami chrześcijańskich Aniołów są nawet w islamie?
Radość dla duszy i dla oczu. Perełka.

Ania | 2014-11-27

Gdy tylko mama Przyniosła tę książkę do domu zaraz zaczęłam ją przeglądać i mimo swojej wady wzroku zachwycać się jej pięknymi ilustracjami. O dziwo to właśnie było i jest nadal dla mnie głównym atutem tej książki

25ben | 2017-01-16
Binka | 2016-03-24