Zgłosuj na książki roku 2017

Aniołowie. Pochodzenie, historia, ikonografia istot niebieskich

Wydawnictwo: Arkady
albumy
joly_fh

Tom ten proponuje podróż po tekstach Pisma Świętego w poszukiwaniu fragmentów mówiących o aniołach, serafinach, cherubinach i innych stworzeniach niebiańskich. Opowiada o ich powstaniu, wyglądzie i właściwościach opisanych w tekstach biblijnych. Każdy cytat zilustrowano dziełem powstałym między IX wiekiem przed Chrystusem a połową XX wieku - od rzeźb z kości słoniowej z Megiddo po obrazy Marca Chagalla.

źródło opisu: Arkady, 2011

źródło okładki: www.arkady.com.pl