Jak założyć własną firmę

Wydawnictwo: Helion
poradniki

Czy wiesz, że jedna trzecia małych firm upada w pierwszym roku działalności? Najczęściej z powodu braku przygotowania właściciela i niewłaściwie określonych celów w stosunku do możliwości finansowych początkującego przedsiębiorcy. Aby przetrwać pierwszy, najtrudniejszy okres na rynku, musisz umiejętnie omijać czyhające na Ciebie pułapki, przewidywać problemy z dużym wyprzedzeniem i znajdować w sobie siłę, kiedy sprawy nie toczą się po Twojej myśli. Zdaj się na zawarte w tej książce wskazówki i sprawdzone metody, a nie będziesz musiał błądzić po omacku.Świeżo upieczony przedsiębiorca bez doświadczenia i udokumentowanej działalności ma ogromne trudności z pozyskaniem kredytów i pożyczek. Bankowcy uznają jego kondycję finansową za zbyt niepewną. Jak więc pozyskać środki na rozwój raczkującej firmy? Zdradzę Ci parę sposobów. Siłą napędową biznesu są proste, ale oryginalne pomysły oraz determinacja w dążeniu do celu. Ale to nie wystarczy. Musisz mieć w sobie to coś , co pozwala tworzyć i rozwijać firmę. I nawet jeżeli masz wrodzony instynkt i świetnie znasz się na ludziach, aby prowadzić własną firmę, musisz także opanować podstawy prawa i rachunkowości. W przeciwieństwie do pracownika najemnego, przedsiębiorca musi znać się na wszystkim, co dotyczy jego przedsiębiorstwa. Musisz decydować, które zadania są najważniejsze i na co przeznaczyć ograniczone środki. Obok wiedzy potrzebujesz strategii rozwoju i dobrego biznesplanu powiem Ci, jak je opracować, a potem konsekwentnie zrealizować.W tej książce znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania przedsiębiorcy, a także praktyczne wskazówki dotyczące: tworzenia biznesplanu, negocjacji handlowych, zatrudniania, wynagradzania i szkolenia pracowników, pozyskiwania kapitału i zarządzania finansami, podatków, w tym VAT-u, marketingu i reklamy, korzystania z usług doradców i konsultantów, ubezpieczeń. Jeżeli jesteś ambitnym przedsiębiorcą, a Twoim celem jest założenie i rozwijanie własnej działalności, docenisz zawarte tu użyteczne informacje i sprawdzone metody działania, które pomogły przetrwać i rozwijać się wielu firmom na całym świecie. Skorzystaj z tej wiedzy, a unikniesz najbardziej niebezpiecznych pułapek i poprowadzisz Twoją firmę drogą wzrostu.

Donuz | 2013-11-22
Zora | 2013-01-02