Topografie dyskursów płci. Krytyczne studium nad tożsamością rodzajową polskiej młodzieży

Wydawnictwo: Scholar
gender
rosmene

Autorowi udało się skutecznie podważyć dyskurs, w którym osadzonych jest wiele studiów na temat młodzieży. Jego badania wskazują, jak dużo miejsca w świadomościowych konstruktach młodych ludzi zajmują nierozwiązane konflikty, lęk przed odrzuceniem, lęk przed innością, strach przed przekroczeniem granic. Z badań tych wyłania się dyskurs młodzieży zalęknionej, której tożsamość jest dyscyplinowana do nie-mówienia.
Książka Wojciecha Siegienia jest jedną z niewielu prac pedagogicznych inspirowanych konstruktywizmem, które zostały poświęcone problematyce młodzieży w perspektywie genderowej.
(z recenzji dr hab. Lucyny Kopciewicz, prof. UG)

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl

Kasia | 2014-12-30

Słaba książka. Po tytule spodziewałam się czegoś lepszego... więcej w niej tabel, wykresów, statystyk niż wartościowego tekstu. Plus za chwytliwy tyuł.

| 2014-03-17
Sigorf | 2013-04-29