Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944

Wydawnictwo: Antyk
8 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historia
allison

Tak szeroko zakrojonego dzieła o Powstaniu nie mieliśmy od czasu ujawnienia w ostatnim dziesięcioleciu nowych materiałów.
W tym sensie książka Lecha Dzikiewicza wykracza poza dowód jego tezy głównej o dokonanej wtedy zbrodni Stalina przeciw ludzkości i przynosi pogłębione zebranie faktografii wraz z towarzyszącym jej stale wyjaśnieniem.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Andrzej | 2015-09-29
Przeczytana: 29 września 2015

Jak wykorzystując dramatyczną sytuację Polaków zaangażowanych w obronę stolicy, nie zważając na ludzką tragedię, czyniono starania, aby ostatecznie wprowadzić w Polsce komunizm i definitywnie pozbyć się Armii Krajowej.

Rybaczka | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Historia opowiadająca o poszukiwaniu racjonalnych wyjść z impasu w jakim znalazła się Polska okupowana przez Rosję i Niemcy oraz studium o wielkiej tragedii ludności skazanej na nierówną walkę i ostatecznie zagładę. Literatura niebanalna.

tomdra | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Po przeczytaniu tej książki dowiedziałem się jak mało jeszcze wiem o historii własnego kraju i jak niewiele mówi się na ten temat w mediach. Chciałbym, żeby książki takie jak ta znalazły szersze grono odbiorców, bo sprawa Polska to najwyższe dobro, a świadomość narodu o zbrodniach na nim wyrządzonych powinna być jedną z podstaw jego stanowienia.